Už „žolę“ išmestas kariūnas į Karo akademiją negrįš, skolos taip pat nenusimes

Lietuvos kariuomenė
Lietuvos kariuomenė
© KAM
LNK
2017-03-20 22:22

Teismas negrąžino į Karo akademiją kariūno, kuris negavo teisės dirbti su slapta informacija, nes rūkė „žolę“. Iš akademijos išmestas pilotas turės sumokėti ir 8 tūkst. eurų už mokslą.

Kariūnas M. B. iš Karo akademijos likus metams iki diplomų teikimo buvo išmestas, kai negavo teisės susipažinti ir dirbti su įslaptinta informacija. O šios teisės jis negavo, nes svaiginosi marihuana.

„Nėra taip, kad vaikystėje ar paauglystėje. Pagal bylos turimus duomenis, tai buvo daugkartinis narkotinių medžiagų vartojimas. Kaip nurodo pareiškėjas, tai truko iki 2014 metų pabaigos. Tai reiškia, kad ir tuo metu, kai jis studijavo“, – sprendimą aiškina teisėja Iveta Pelienė. Vis dėlto kariūno advokatė tikina, kad jos klientas „žolę“ rūkė iki studijų.

„Rūkymas vyko ne akademijoje mokantis, sąžiningumas pakišo koją. Akademijoje studijuodamas nerūkė. Atliekami sveikatos patikrinimai, ir labai dažnai, ir niekada nebuvo tokios aplinkybės nustatytos“, – teigia Gitana Gudaitė. Teismui pasiskundęs kariūnas tikina, kad ir keli kiti kariūnai iš Karo akademijos negavo teisės susipažinti ir dirbti su įslaptinta informacija, tačiau akademijoje jie buvo palikti ir gavo diplomus. Štai kaip tą aiškina Karo akademijos atstovas Jurgis Norvaiša.

„Šis kariūnas studijavo 5 metų programą. Bendrą Karo akademijos ir VGTU programą, todėl jo studijos trunka 5 metus. Jisai apie šį sprendimą sužinojo 4 kurse. Jam buvo leista baigti 4 kursą ir jam liko 1 metai. Kiti kariūnai studijavo 4 metus, kadangi jie sužinojo 4 kurse, kad negauna slaptumo, jie užbaigė kursą, kuris sutapo su studijų baigimu. Jie baigė Karo akademiją ir buvo išleisti į atsargą“, – sako akademijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus viršininkas.

reklama

Iš akademijos išmestam kariūnui reikės susimokėti ir už piloto studijas – iš pradžių jam buvo išrašyta daugiau nei 21 tūkst. eurų sąskaita, tačiau, teisme nagrinėjant bylą, Karo akademija sąskaitą sumažino iki 8 tūkst. eurų. Teismas negrąžino kariūno į akademiją, nes mano, kad tarnaujant reikia leidimo dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija.

Plačiau – reportaže.