Erdogano referendumas – pleištas tarp Vokietijos turkų

Info TV
2017-03-20 20:39

Artėjantis referendumas Turkijoje dėl prezidento Recepo Tayyipo Erdogano galių praplėtimo skaldo Vokietijos turkų bendruomenę, kuriai priklauso trys milijonai žmonių. Berlynui neleidus Erdogano ministrams organizuoti agitacinių demonstracijų Vokietijoje, Ankara reagavo aršiai. Intensyvėjantis diplomatinis ginčas Vokietijoje kartu atnaujino ir debatus dėl turkų integracijos į Vokietijos visuomenę.

Politinė įtampa Turkijoje jaučiama Vokietijos miestų gatvėse. Frankfurte grupė turkų imigrantų dalija skrajutes ir ragina kitus savo bendruomenės narius per artėjantį referendumą tarti „ne“ Recepo Tayyipo Erdogano siekiui dar praplėsti savo galias. Jie priversti nuolat konfrontuoti su prezidento Erdogano rėmėjais, visgi daugelis Vokietijos turkų savo politines pažiūras linkę pasilaikyti sau. Vietos turgelio prekeivis sako, kad ginčai atbaido vokiečių pirkėjus, tenka išklausyti ir jų priekaištus: „šios diskusijos mus itin veikia. Vakar kažkas prie mūsų priėjo ir apšaukė, bet mes juk neatsakingi už politiką. Mes gyvenam čia, čia dirbam, čia mokam mokesčius. Mes labiau vokiečiai nei turkai“.

Frankfurto kurdų laikraščio redaktorius sako, kad nesibaigiantis diplomatinis ginčas tarp Ankaros ir Berlyno priešina Vokietijos turkų ir Turkijos kurdų bendruomenes.

„Bijau, kad ateityje liksime susiskaldę. Dabar kurdai ir turkai Vokietijoje sugyvena drauge, tuose pačiuose rajonuose, iki šiol nebuvo susipriešinimo“, – nerimu dalinasi Cemalis Turanas.

Referendumas vyks balandžio 16-ąją ir Erdoganas siekia patraukti savo pusėn svarbius turkų imigrantų balsus – vien Vokietijoje gyvena pusantro milijono referendume teisę balsuoti turinčių turkų. Tačiau Vokietija nedavė leidimo rengti palaikymo demonstracijų ir taip užsitraukė Erdogano pyktį ir net apkaltino kanclerę Angelą Merkel naudojant „nacistinius metodus“. Berlynas pareiškė, kad tokie pareiškimai – šokiruojantys ir jais nueita per toli.

reklama

Plačiau – reportaže.