Koalicija žada dirbti toliau: „valstiečiai“ socdemų neišvaro

Valstiečių ir Socialdemokratų susitikimas
Valstiečių ir Socialdemokratų susitikimas
© Edvard Blaževič

Valdančiosios daugumos lyderiai skelbia užgesinę nesutarimų laužus koalicijoje. Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia tikintis, kad reformų įgyvendinimui socdemai netrukdys. Tuo metu socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius dievagojasi, kad partija nėra nusiteikusi prieš tokias pertvarkas, kaip urėdijų reforma, tačiau jos turinį norėtų matyti kitokį.

Atsileido dėl urėdijų reformos

„Susipykę labai nebuvome. Darbas vyksta toliau. Buvo aptarti artimiausi uždaviniai, sesijos klausimai, kurie darbotvarkėje numatyti, buvo aptarta, kaip galima sklandžiau bendradarbiauti, priimti bendrus sprendimus. Ir aš manau, kad galime konstatuoti, kad koalicija toliau dirba ir priiminės tuos sprendimus, kuriuos reikalinga valstybei priimti“, – žurnalistams pirmadienio vakarą po valdančiosios koalicijos koordinacinės tarybos posėdžio sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, sutarta, kad socdemai urėdijų reformą parems, tačiau kokį vaizdelį pamatysime po šios pertvarkos, anot S. Skvernelio, dar nėra visiškai aišku. „Socialdemokratai rems urėdijų reformą, o patį turinį, aš manau, mes matysime gerokai vėliau, bet pirmas žingsnis, ką reikia padaryti ir ką mes sutarėme, tai yra priimti įstatymą, kuris yra pateiktas, kad būtų galima pradėti vykdyti reformą, nes šiandien, kol įstatymas yra su konkrečiu urėdijų skaičiumi, tai negalime net kalbėti“, – aiškino S. Skvernelis.

Valdančiosios koalicijos koordinacinės tarybos posėdyje dalyvavęs socdemų lyderis A. Butkevičius patvirtino, kad socdemai urėdijų reformai nesipriešins, bet nori platesnės diskusijos dėl pertvarkos turinio. „Artimiausiu metu socialdemokratai pateiks savo pasiūlymus, pastabas ir mes, kartu susėdę – bus deleguoti politikai tiek iš vienos, tiek iš kitos partijos – ir aiškiai pasakysime, kuriems pasiūlymams pritariame, kuriems nepritariame. Kad socialdemokratai pasisako prieš bet kokią reformą, yra netiesa“, – komentavo A. Butkevičius.

reklama

Daugiau siurprizų nenori

Praėjusią savaitę Seimo plenariniame posėdyje aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui net nebuvo leista pristatyti urėdijų reformos, kuria siekiama vietoje dabar veikiančių 42 miškų urėdijų sukurti vieną įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“ su 25 padaliniais šalies regionuose. Projektą blokavo ir socialdemokratai. Tiesa, vėliau po pateikimo idėjai buvo pritarta. Premjeras S. Skvernelis teigė, kad „valstiečiai“ su socdemais sutarė, kad tokių siurprizų daugiau nebus.

„Mes ir šiandien kalbėjome, kad nebūtų plenariniame posėdyje tokių siurprizų. Tu turi tiesiog prognozuoti ir ruoštis, jei matai, kad, sakykime, ar nuomonės nesutampa, ar tikrai nebus taip, kad bus klausimų, kur bus išsiskyrimas, bet reikia žinoti tai“, – tikino S. Skvernelis. A. Butkevičius savo ruožtu priminė, kad esą patys „valstiečiai“ nustebino socdemus, paremdami iniciatyvą tirti jų kolegos Mindaugo Basčio ryšių grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis čia pat ėmė tikinti, kad jokių siurprizų jo vadovaujama frakcija nepateikė. „Siurprizų mes nepateikėme. Mūsų supratimas, kad turi būti visos procedūros atlikos tos, kurios numatytos įstatymuose, ir jos bus atliktos, o toliau kiekvienas Seimo narys, jei bus Konstitucinio Teismo sprendimas vis dėlto tai svarstyti, priims savo sprendimą“, – apie M. Basčio apkaltą prabilo R. Karbauskis.

Džiaugiasi sutariantys bent dėl Darbo kodekso

Socdemų lyderis A. Butkevičius, kalbėdamas apie koalicijos partnerius supriešinusią urėdijų reformą, pabrėžė, kad turi visai kitokią pertvarkos turinio viziją. „Medienos pardavimas, apie ką daug diskutuojama, kalba, kad būtų centralizuotas per vieną įmonę, kaip pavyzdžiui, per Ūkio ministerijos CPO, kur vykdo konkursus gyvenamųjų namų renovacijai, kur savivaldybės teikia informaciją“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Tuo metu S. Skvernelis tikino liksiantis prie Vyriausybės pozicijos – centralizuoti urėdijų veiklą. „Aš kitokio kelio nematau kaip viena valstybės įmonė. [...] Turi būti padarytas skaidrus, aiškus medienos pardavimas“, – komentavo socdemų vadovas. Premjeras pasidžiaugė, kad valdantieji iečių neturėtų laužyti dėl Darbo kodekso, kuris, kaip anksčiau minėjo, turėtų įsigalioti liepos 1 d.

„Kas man labai džiugu, kad socialdemokratai to pačio principo, ką mes aptarėme, laikysis. Tai, kas buvo suderinta Trišalėje taryboje, nėra tobula, tai yra pasiektas kompromisas tiek darbdavių, tiek profesinių sąjungų, bet esminis principas – mes dabar Vyriausybėje per artimiausias savaites tai adaptuojame į įstatymo projektą, teikiame Seimui ir valdančioji koalicija priimta tik tai, kas sutarta Trišalėje taryboje. Visi papildomi registruoti pasiūlymai, kurių tikėtina tikrai bus, bus atmesti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Koalicija žada dirbti toliau: „valstiečiai“ socdemų neišvaro

Valstiečių ir Socialdemokratų susitikimas
+11