Kaczynskis: Lenkija „visomis išgalėmis“ priešinsis dviejų greičių Europai

J.Kaczynskis mitinge
J.Kaczynskis mitinge
© SCANPIX
ELTA
2017-03-20 17:51

Likus kelioms dienoms iki jubiliejinio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo įtakingas Lenkijos valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos (PiS) pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis paskelbė apie ryžtingą savo šalies pasipriešinimą dviejų greičių Europai.

„Mes turime tam priešintis visomis išgalėmis", - J. Kaczynskį citavo dešinės pakraipos žurnalas „wSieci", kuriuo remiasi agentūra AFP.

„Mes nepritarsime jokiam pareiškimui dėl dviejų greičių Europos", - sakė J. Kaczynskis. Jei kelios ES šalys, pavyzdžiui, Vokietija ir Prancūzija, toliau spartins Europos integraciją, o kitos išlaikys „Status quo", Lenkija arba bus „išstumta iš ES, arba pažeminta iki prastesnės kategorijos narės", įspėjo PiS lyderis, kuris laikomas tikruoju Lenkijos vyriausybės politikos formuotoju.

Dviejų greičių Europa, jo požiūriu, reiškia, kad „pinigai bus sutelkti Vakaruose, be kita ko, dėl to, jog Vokietija privalės sumokėti daugiau, kad padengtų skolas euro zonoje". Be to, daugiau pinigų bus skirta inovacijoms „senesnėse ES šalyse", o tai vėlgi Lenkijai reikš „didelius nuostolius".

Lenkija yra didžiausia ekonomika Vidurio Europoje. Tačiau ji nepriklauso valiutų sąjungai. Dėl to šalis baiminasi likti nuošalyje, jei euro zona savarankiškai spartins integraciją.

reklama

Šeštadienį Romoje vyks ES viršūnių susitikimas, skirtas 60-osioms Romos sutarčių metinėms. Šios tapo pagrindu dabartinei ES. Susitikime bus kalbama apie naują ES kryptį po „Brexit". Viena idėjų, kuri šiuo metu diskutuojama, yra „skirtingų greičių" ES, kurią remia ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.