Pirmą kartą sostinėje koncertavęs britų vunderkindas Tomas Odellas užkariavo lietuvių širdis

Tom Odell koncertas
Tom Odell koncertas
© Edvard Blaževič
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-03-20 21:49

Galingo balso roko muzikos sensacija bei britų vunderkindu vadinamas atlikėjas Tomas Odellas išpildė jį pamilusių lietuvių svajonę.

Pirmadienio vakarą sostinės koncertų salėje „Compensa“ džiugios nuotaikos, geros muzikos ir ovacijų tikrai netrūko. Pirmą kartą pasisveikinęs su savo gerbėjais Lietuvoje, atlikėjas padovanojo jiems įspūdingą koncertą.

Pasirodymą pradėjęs atlikėjas užsiminė, kad į Vilnių atvyko vakar, todėl šiandien turėjo laiko pasivaikščioti palei Nerį. Taip pat jis lankėsi ir baruose, gyrė sostinę, sakydamas, jog miestas – itin gražus, todėl čia būti malonu.

Vilija Matačiūnaitė

Koncerte apsilankė ir daugybė žinomų Lietuvos žmonių, tarp jų – Vilija Matačiūnaitė, Gabrielė Martirosianaitė, Orijus Gasanovas bei Monika Pundziūtė. Pastaroji yra itin didelė T. Odello gerbėja, kuri nė už ką nebūtų praleidusi progos pamatyti savo dievaičio.

reklama

Monika Pundziūtė

Primename, kad mergina dalyvavo televizijos projekte „X Faktorius“, kuriame atliko minėto dainininko dainą „Another Love“, nulėmusią pergalę. M. Pundziūtė teigė, jog šiandien į koncertą atėjo tik pasiklausyti, kaip ir bet kuris kitas T. Odello gerbėjas.

Paklausta, ką sakytų dainininkui, jei galėtų su juo susitikti, mergina svajojo: „Norėčiau pasakyti: „ačiū už tavo muziką“. Jis man tikrai nežmoniškai patinka. Aš esu išprotėjusi dėl jo kuriamos muzikos. Man jo muzikos tikrumas yra kažkas ypatingo – ten girdisi jo siela. Tai norėčiau pasakyti ačiū už tai, kad jis kuria, ir tikiuosi, kad tai tęsis visą gyvenimą.“

Vis dėlto tai pirmasis T. Odello koncertas, kuriame lankosi M. Pundziūtė. „Jeigu atsirastų galimybė nueiti antrą kartą, jos nepraleisčiau. Jeigu reikėtų, važiuočiau ir į Italiją“, – sakė ji.

Unikalios galios balsas, išskirtinė grojimo maniera, gražios, bet ne per saldžios dainos, užburianti charizma – T. Odellas tikrai žino, kaip įtikinti klausytoją, ir nesvarbu, kiek jam metų.

Per vienintelį koncertą Lietuvoje dainininkas ne tik pristatė vasarą išleistą antrąjį studijinį albumą „Wrong Crowd“, bet ir atliko hitus iš platininiu tiražu parduoto debiutinio įrašo „Long Way Down“.

Tiesa, nekantriai atlikėjo scenoje laukusiems gerbėjams teko kiek luktelėti. Jo pasirodymą pradėjo sparčiai populiarėjantys lietuvaičiai „The Station“. Būtent šią grupę iš ilgo mūsų šalies muzikantų sąrašo išsirinko paties T. Odello atstovai.

The Station koncertas

reklama

Pernai lapkričio mėnesį debiutavusi ir iškart išpopuliarėjusi roko grupė „The Station“ savo įdomią istoriją pasakoja remdamasi elektroniniu, industriniu, pietietišku roku ir tiesiog roku. Istorijos yra įvairios, todėl ir muzika įvairi: grupė atsineštus atsiminimus bei dainas sulydo į vientisą skambesį, kuris kiekvieną klausytoją paliečia skirtingai.

The Station koncertas

„Jaučiamės susijaudinę ir įkvėpti, kad mus, debiutuojančią grupę, pasirinko „Brit Awards“ nugalėtojas ir vienas įsimintiniausių dabartinių dainų autorių. Daugelis atlikėjų, kuriuos T. Odellas mini kaip savo įkvėpėjus, yra svarbūs ir mums: Davidas Bowie, Johnas Lennonas, Jeffas Buckley ir kt. Tikime, kad energingas mūsų rokas padės tinkamai nuteikti susitikimui su Anglijos muzikos garsenybe“, – sakė „The Station“ lyderis Mykolas Katkus.

Kaip T. Odellui atsivėrė vartai į šlovės olimpą?

Šiandien T. Odellas yra viena ryškiausių jaunų muzikos žvaigždžių pasaulyje. 2012 m. išleidęs pirmąjį įrašą „Songs From Another Love“, dainų autorius ir atlikėjas išpopuliarėjo ne tik tėvynėje, bet ir už jos ribų. Neeilinį T. Odello talentą giriantys muzikos kritikai jo muziką lygino su sero Eltono Johno, Bobo Dylano ir J. Buckley kūryba.

Vakarų Sasekso grafystės pagrindiniame Čičesterio mieste (Anglija) gimęs orlaivio piloto ir mokytojos sūnus T. Odellas vaikystę praleido Naujojoje Zelandijoje, kur darbą buvo gavęs jo tėvas. Pirmas savo kūrybos dainas vaikinas parašė sulaukęs 13-os metų, tačiau apie tai niekam nepasakojo, nes manė, kad kurti dainas nėra „kietas užsiėmimas“.

Tom Odell koncertas

Už kelialapį į populiarumą jis turi dėkoti žinomai britų dainininkei, dainų autorei, aktorei ir TV laidų vedėjai Lily Allen. Ši pastebėjo jaunąjį talentą viename jo koncertų ir netrukus būsimoji žvaigždė pasirašė sutartį su L. Allen įrašų kompanija „In The Name Of“.

T. Odellą įvertino ir mados pasaulis – nuo 2015 m. jis yra žinomų britų mados namų „Burberry“ reklamos veidas, o žurnalas „Vogue“ jį paskelbė „mylimiausiu pianistu mados industrijoje“.

Tom Odell koncertas

reklama

Dainos, kurios nuginklavo priekabiausius muzikos kritikus

2012 m. spalį išleistas debiutinis T. Odello dainų įrašas „Songs From Another Love EP“ sužavėjo ne tik melomanus, bet ir kritikus. Atviri dainų tekstai ir emocionali grojimo maniera nepaliko abejingų – 2013 m. vasarą išleistas T. Odello debiutinis albumas „Long Way Down“ buvo parduotas platininiu tiražu. Netrukus atlikėjas tapo pirmuoju muzikantu vyru, kuriam įteiktas „BRITs Critics‘ Choice“ apdovanojimas.

Debiutinis T. Odello singlas „Another Love“ prestižinių „Ivor Novello“ apdovanojimų ceremonijoje neoficialiai paskelbtas metų daina, o pats atlikėjas įvertintas geriausio metų dainų autoriaus titulu. Šios dainos vaizdo klipas „YouTube“ kanale peržiūrėtas daugiau nei 130 mln. kartų.

Tom Odell koncertas

Muzikanto atlikta klasikinės J. Lennono dainos „Real Love“ versija skambėjo visame pasaulyje išgarsėjusiame prekybos centro „John Lewis“ Kalėdoms skirtame reklaminiame klipe.

Antrasis solinis albumas „Wrong Crowd“ pasirodė praėjusių metų vasarą. Naująją T. Odello kūrybą prodiusavo kartu su Adele, „Arctic Monkeys“ ir „Kasabian“ bendradarbiavęs prodiuseris Jimas Abbissas. Norėdamas publikai pristatyti naujas savo dainas, atlikėjas Europoje ir Jungtinėse Valstijose surengė koncertines gastroles „No Bad Days Tour“, į kurias buvo išpirkti visi bilietai.

reklama

Tom Odell koncertas

Garsiu hitu tapo singlas „Magnetised“, dėl kurio albumas atsidūrė tarp populiariausiųjų D. Britanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Austrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, JAV ir Naujojoje Zelandijoje. Prie „Wrong Crowd“ sėkmės nemažai prisidėjo ir populiarus Holivudo aktorius Kevinas Spacey, nusifilmavęs T. Odello dainos „Here I Am“ vaizdo klipe.

Koncerto akimirkos – naujienų portalo Alfa.lt fotogalerijoje.

Pirmą kartą sostinėje koncertavęs britų vunderkindas Tomas Odellas užkariavo lietuvių širdis

Tom Odell koncertas
+30