Oficialu: Trumpo ir Rusijos ryšius tiria FTB

LNK | Alfa.lt
2017-03-20 17:08

Pirmadienį JAV Atstovų Rūmuose Žvalgybos komitetas pradėjo viešus atsakingų pareigūnų klausymus dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų šalies prezidento rinkimus.

Pirmasis buvo apklausiamas dar buvusio šalies prezidento Baracko Obamos paskirtas Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Jamesas Comey.

Per klausymus J. Comey pirmą kartą viešai pripažino, kad biuras tiria galimus šalies prezidento Donaldo Trumpo ryšius su Rusija.

Tiesioginės klausymų transliacijos galite klausyti čia:

reklama

„Vyksta nuodugnus tyrimas, ar D. Trumpo rinkimų kampanijos dalyviai yra kaip nors susiję su Rusijos valdžia. Taip pat tiriama, ar tarp šių dviejų pusių vyko kooperavimas Rusijos naudai“, – J. Comey patvirtino vos pradėjęs kalbą Atstovų Rūmuose.

Tačiau pareigūnas iškart patikino, kad detalių apie tyrimą ir jo rezultatus negali atskleisti, nes procesas vis dar vyksta.

Šie J. Comey teiginiai yra pirmas kartas, kai oficialiai patvirtinta apie praplėstą tyrimą. Pareigūnas teigė iš Teisingumo departamento gavęs leidimą apie tai pranešti. Anot jo, taip pat tiriama, ar buvo padaryta kokių nors nusikaltimų.

Prieš tai D. Trumpas dar kartą paneigė, kad būta neteisėtų susitarimų tarp jo komandos ir Maskvos. Ši istorija yra „melaginga žinia" ir kiekvienas tai žino, rašė jis tviteryje.

Prezidentas dėl susidariusios situacijos kaltino demokratus ir jų atstovę Hillary Clinton. Tačiau milžiniškoje žinučių tiradoje jis nė karto neužsiminė apie jo paviešintus kaltimus dėl nelegalaus pasiklausymo įrangos jo kabinete Niujorke.

Dar šio mėnesio pradžioje D. Trumpas savo socialinio tinklo paskyroje pareiškė, kad prieš rinkimus „Obamos administracija jo kabinete įtaisė pasiklausymo sistemą“.

Nors FTB vadovas jau seniau neigė šį pareiškimą, klausymų metu jis turės dar kartą atsakyti, ar jam buvo nurodyta sekti D. Trumpą.

FTB VADOVAS NEIGIA TRUMPO KALTINIMUS OBAMAI


reklama