Roubini: rinkos pervertina Trumpo politikos naudą

Nourielis Roubini
Nourielis Roubini
© SCANPIX
Traders.lt
2017-03-20 16:29

Rinkos pervertina tą naudą, kurią gali atnešti Donaldo Trumpo paskelbti politikos pokyčiai ir neįvertina galimos žalos, kurią galėtų sukelti Amerikos prezidentas, mano gerai žinomas ekonomistas Nourielis Roubini.

Jis atkreipia dėmesį, kad šiuo metu dominuoja optimizmas, tačiau horizonte yra katastrofa.

„Rinkos pervertina teigiamą Trumpo politikos poveikį. Infrastruktūra, stimuliacija, reguliavimo panaikinimas, mokesčių mažinimas – manau, kad Trumpas pasieks daug mažiau šiose srityse“ – sakė ekonomistas.

„Rinkos taip pat neįvertina rizikos, jog protekcionistinė Amerikos politika sukels prekybos karus, kad imigracijos ribojimai sumažins darbo jėgos pasiūlą bei kad verslo sektoriaus mikro valdymas bus negatyvus“ – pridūrė jis.

Nourielis Roubini teigia, jog iššūkis Amerikai taip pat yra ir politikos derinys. Fiskalinis stimuliavimas gali priversti Amerikos Centrinį banką labiau sugriežtinti pinigų politiką. Padidės palūkanos ir sustiprės doleris, kas laikui bėgant silpnins Amerikos ekonomiką.

reklama

„Per 6-12 mėnesių gali dominuoti pozityvas, nes veikia „gyvūniniai“ rinkos instinktai, didėja verslo ir vartotojų pasitikėjimas, bus įgyvendinami pokyčiai. Bet kadangi bus vis daugiau ir daugiau nesutarimų prekyboje, didės imigraciniai apribojimai, bei bus padidinta fiskalinė stimuliacija, tai vers FED esant visiškam užimtumui sparčiau griežtinti politiką, tad vis labiau negatyvūs elementai turės įtakos rinkoms ir ekonomikos augimui“ – reziumavo N. Roubini.