Pirmoji „EMSTUDiO“ receptų knyga padės jums nustebinti savo svečius

Visus mus jaudina magijos ir iliuzijų pasaulis. Viskas, kas paslaptinga ir neatskleista, traukia žmones jau nuo pat tų dienų, kai mitais apipindavome visas gamtas stichijas ir garbinome jas kaip dievybes. Šiame informacijos amžiuje nepaaiškinamų dalykų lieka vis mažiau, tačiau mūsų domėjimasis tuo, kas mistiška ir nepaaiškinama, nesumažėjo.

Iš Rokiškio kilęs iliuzionistas Edgaras Mažeika suprato, jog iš šio žmonių noro patirti tai, ką sunku paaiškinti, galima užsidirbti ne tik duonai, bet ir sviestui. Edgaras kartu su „EMSTUDiO“ profesionalų komanda rengia pasirodymus, kupinus magijos, iliuzijų ir nežinomybės. Kartu su savo kolege Alfa.lt redakcijoje svečiavęsis iliuzionistas pradžiugino ne tik savo triukais, bet ir šiltu bendravimu.

Edgarai, savo karjerą pradėjai labai anksti. Būdamas penkiolikos tapai laureatu tarptautinėje magijos fiestoje „Stebuklų karavanas“, tuomet atlikai iliuzionistams labai gerai žinomą triuką „METAMORPHOSIS“. Ar atlikti seną, visiems gerai žinomą triuką taip, kad visi liktų sužavėti, yra sunkiau, negu sugalvoti naują?

Asmeniškai nepasakyčiau, bet kokį triuką sunku atlikti ir nustebinti žiūrovus. Padaryti seną triuką taip, kaip niekas nėra daręs, yra taip pat sunku, kaip ir sukurti kažką naujo. Mes gyvename naujųjų technologijų amžiuje, ir vis atsiranda naujų triukų, keičiasi pats menas, ir prie jo turi prisitaikyti. Vis populiarėja triukai, kuriuose didelį vaidmenį vaidina elektroninė technika. Jeigu atlieki tokius triukus, tuomet turi savo komandoje turėti ir inžinierių.

Tavo karjera prasidėjo ir įgavo pagreitį dar tada, kai buvai labai jaunas. Kada supratai, jog tave traukia iliuzijų menas?

Atsimenu, jog Naujųjų metų naktį, kai visi sutikinėjome naująjį tūkstantmetį, per BTV rodė tokią laidą „World’s greatest magic“. Toje laidoje rodė garsiausius pasaulio iliuzionistus, kurie pasirodydavo su savo „iliuzionais“, o intarpais rodė paprastus triukus su kortomis ar šaukšteliais. Tai mane sudomino ir pradėjau mokytis to, ką rodydavo per televiziją, ką išmokė tėtis ir kas buvo sename fokusų rinkinyje, kurį turėjome. Galima sakyti, jog nuo tos Naujųjų nakties viskas prilipo ir dabar dar tęsiasi. Nebuvo taip ir suabejota, jog tai yra man skirtas gyvenimo būdas. Iliuzijų menas buvo tas, kuris mane pakerėjo ir iš kurio dar šiandieną duoną valgau.

Iliuzionistas Edgaras Mažeika

Kaip artimi žmonės reaguoja į tokį tavo gyvenimo būdą ir ypač į tai, kaip užsidirbi gyvenimui?

Čia iš tos serijos, kai pasakai tėvams, jog studijuosi filosofiją, ir jie nusprendžia, kad geriau jau jų atžala liktų prie iliuzijų meno (juokiasi). Iš pradžių tėvai manė, jog tai bus mano hobis, o pats studijuosiu kokius nors tiksliuosius mokslus, bet taip gavosi, jog norėjau pertraukos nuo mokyklos. Per tą laiką vis stipriau susirišau su iliuzijų menu, o mintys apie mokslą nusistūmė į antrą planą. Tėvai pamažu susitaikė su šia mintimi ir dabar džiaugiasi bei palaiko.

Minėjai, jog vaikystėje grojai įvairiais instrumentais, buvai susidomėjęs daile ir teatru. Kodėl nepasirinkai studijų krypties, kuri būtų su tuo susijusi?

Man reikėjo pertraukos nuo mokslų, tad nestojau niekur. Tik praėjus dvejiems ar trejiems metams aš įstojau į muzikinio teatro studijas Vilniaus kolegijoje, vis dar ten studijuoju. Esu tas studentas, kuris studijuoja, bet niekaip nesugeba pabaigt (šypsosi).

Kalbant apie švietimą: tu esi vienintelis Baltijos šalyse, kuris veda interaktyvias pamokas vaikams apie iliuzijų meną. Nuo ko viskas prasidėjo? Radai savyje pedagogo gyslelę?

Ne visai. Dabar yra tokia situacija, jog į mokyklas dažniausiai atvažiuoja vesti paskaitas žmonės iš teatro ar šiaip žinomi visuomenės veikėjai. Patys žinome, jog ne visada jos būna įdomios, tad dažnai mokiniai ateina tik tam, kad nereikėtų eiti į pamokas. Aš norėjau padaryti kažką įdomiau, kažką, kas trauktų vaikus. Tuomet paprasčiausiai pradėjau vesti interaktyvias ir edukacines pamokas Lietuvos mokyklose.

Ko vaikai per tą pamoką išmoksta?

Aš paprasčiausiai 45 minutes kalbu apie triukus, atskleidžiu jų paslaptis, kad vaikai galėtų patys pasidaryti tai namuose. Pradedu nuo dviejų ar trijų numerių, kuriuos aš parodau pats, o po to rodau ir aiškinu paprastus triukus su virvėm, skarelėm, kuriuos grįžę namo vaikai lengvai galės pasigaminti ir nustebinti savo tėvus.

Didžiąją karjeros dalį pasirodymus rengei su partnere arba vienas. Kas paskatino suburti profesionalų komandą „EMSTUDiO“?

Ši komanda susibūrė savaime, nes mus vienijo noras veikti. Visi esame jauni ir veiklūs savo srities profesionalai – tiek įvairaus stiliaus muziką grojantys didžėjai, tiek iliuzionistai, tiek renginių vedėjai turi daug patirties šiose srityse ir tikrai nėra naujokai. Mes manome, jog klientas turėtų tiesiog mėgautis švente, nes visi žinome, kaip sunku yra tai padaryti, kai reikia galvoti apie renginių vedimą, muziką ir kaip nustebinti svečius. Tuo mes ir užsiimame – paruošiame unikalią šventę pagal kliento skonį ir norus už prieinamą kainą. Mums svarbiausia, kad klientas tiesiog atsipalaiduotų ir mėgautųsi savo švente.

Iliuzionistas Edgaras Mažeika

Iliuzionisto ir jo širdies draugės Martynos suburta profesionalių atlikėjų komanda užsimojo į dienos šviesą išleisti Lietuvoje dar nematytą knygą apie maistą ir ypatingą jo pateikimą. Skanaus maisto mėgėjams pora siūlo unikalią galimybę pradžiuginti svečius ne tik gardžiais patiekalais, bet ir paprastais iliuziniais triukais, kuriuos atlikti sugebės kiekvienas. Taip pat ši knyga taps išsigelbėjimu mamoms, kurių vaikai nevalgo kai kurių maisto produktų, – knygoje bus gausu patarimų, kaip paruošti patiekalą, kad jame nesijaustų to produkto. Į visus klausimus apie knygą atsakė Martyna.


Minėjote, jog rudenį pristatysite knygą, kokios dar niekas Lietuvoje neišleido. Toje knygoje sujungsite maisto ruošimą ir iliuzijos meną. Kas tai per knyga?

Knygoje bus galima rasti daug receptų su patarimais, kurie jums padės ne tik skaniai gaminti, bet ir nustebinti svečius. Taip pat ši knyga galės praversti ir mamoms, kurių atžalos nevalgo tam tikrų produktų. Jeigu jūsų vaikas nevalgo daržovių, kurios yra jam reikalingos, tai rasite patarimų, kaip kokiame nors patiekale jas paslėpti.

Kas paskatino leisti šią knygą?

Mes šią knygą leidžiame ne tam, kad užsidirbtume ar kažkas pan. Mes tikrai džiaugsimės, jeigu ji bent atsipirks. O šį dalyką darome vien todėl, kad nieko panašaus Lietuvoje dar nėra. Mus traukia nauji dalykai, nes kartais gali atrodyti, jog jau viskas buvo, bet kai pasidomi, supranti, jog yra dar daug dalykų, kuriuos galima parodyti.

Kokiems skaitytojams bus skirta ši knyga?

Knyga iš esmės bus skirta visiems. Visi receptai bus ganėtinai paprasti ir juos galės išbandyti kiekvienas. Taip pat receptai, kuriuose yra mėsos ar gyvulinės kilmės produktų, bus pateikti su patarimais, kokiais produktais juos pakeisti, kad valgis būtų vegetariškas ar veganiškas. Tad iš esmės ji tiks visiems. Visa kita sužinos tie, kurie rudenį nusipirks knygą.

Magijos, iliuzijų bei pramogų pasiilgusiems skaitytojams primename, jog „EMSTUDiO“ turas per Lietuvą prasidės kovo 23 d. Šilalėje, o pasibaigs gegužės 3 d. Jurbarke. Per šias šešias savaites duetas aplankys Kretingą (kovo 28 d.), Prienus (kovo 30 d.), Kėdainius (balandžio 1 d.), Ramygalą (balandžio 4 d.), Radviliškį (balandžio 5 d.), Kupiškį (balandžio 6 d.), Anykščius (balandžio 7 d.), Tauragę (balandžio 8 d.), Raseinius (balandžio 11 d.), Šakius (balandžio 12 d.), Pakruojį (balandžio 13 d.), Elektrėnus (balandžio 20 d.), Dusetas (balandžio 21 d.), Vilkaviškį (balandžio 25 d.) ir Birštoną (balandžio 26 d.).

Visą informaciją apie renginių organizavimą bei artimiausius renginius rasite „EMSTUDiO“ puslapyje.


Pirmoji „EMSTUDiO“ receptų knyga padės jums nustebinti savo svečius

Iliuzionistas Edgaras Mažeika
+3