Premjeras – apie Darbo kodeksą: įsigalios liepą, alternatyvos nėra

Piketas prie Vyriausybės
Piketas prie Vyriausybės
© Edvard Blaževič

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad dėl Darbo kodekso pataisų Trišalė taryba jau yra sutarusi, taigi dokumentas privalo įsigalioti šių metų liepos 1 d.

„Yra sutarta dėl esmės. Nėra taip, kad abi pusės būtų patenkintos, bet tai yra kompromisas. Kažkas turėjo nusileisti. Jis (Darbo kodeksas – Alfa.lt) privalo įsigalioti liepos 1 dieną. Alternatyvos jokios nėra“, – pirmadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Ministro pirmininko teigimu, naujas Darbo kodeksas yra svarbus investicinei Lietuvos aplinkai, taigi jis privalo įsigalioti.

„Tiek Lietuvoje, tiek ypač užsienyje, susitinkant su potencialiais investuotojais, visą laiką klausimas buvo keliamas, ar darbo santykių naujas reglamentavimas bus. Tai labai esminis dalykas, kalbant apie teisingos investicinės aplinkos sudarymą, ir aš nematau jokių teorinių galimybių tiek Darbo kodeksui, tiek socialiniam modeliui, kad jie neįsigaliotų liepos 1 dieną“, – aiškino premjeras.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ praėjusią savaitę nepasirašė Trišalės tarybos narių susitarimo dėl ginčytinų naujojo Darbo kodekso nuostatų.

reklama