Pirmadienį į pirmąjį posėdį rinksis specialioji tyrimo komisija dėl Pūko

LNK | ELTA
2017-03-20 10:41

Pirmadienį į pirmąjį posėdį ketina rinktis Seimo sudaryta specialioji tyrimo komisija, kuri tirs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos teikimą pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Kęstučiui Pūkui.

Komisija, kurioje dirba 12 Seimo narių, turės pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltą šiam parlamentarui.

Planuojama, kad pirmajame posėdyje komisija aptars darbo reglamentą.

Seimo sprendimu, komisijoje dirba Seimo nariai: Rimas Andrikis, Aušrinė Armonaitė, Vytautas Kernagis, Rūta Miliūtė, Monika Navickienė, Česlavas Olševskis, Raminta Popovienė, Mindaugas Puidokas, Dovilė Šakalienė, Robertas Šarknickas, Ingrida Šimonytė, Tomas Tomilinas.

Seimo narė D. Šakalienė paskirta komisijos pirmininke, jos pavaduotoju tapo V. Kernagis.

reklama

Praėjusią savaitę Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti iki šių metų gegužės 1 d.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija mano, kad Seimo nario K. Pūko elgesys nesuderinamas su Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais bei duota Seimo nario priesaika.

Šių metų kovo mėnesį visuomenės informavimo priemonėse buvo viešai pateikta informacija, filmuota medžiaga apie tai, kad Seimo narys K. Pūkas, ieškodamas Seimo nario padėjėjos-sekretorės, kreipė dėmesį į lytį, išvaizdą, amžių, asmeninio gyvenimo aplinkybes.

„Seimo narys K. Pūkas savo veiksmais šiurkščiai diskredituoja Seimą kaip vieną svarbiausių valstybės instituciją - tiek savo konkliudentiniais veiksmais ir žodžiais (galimai seksualiai priekabiaudamas prie moterų), tiek siūlydamas neoficialų atlyginimą. Toks Seimo nario K. Pūko elgesys nesuderinamas su jo, kaip Seimo nario, veikla, kuri žemina Seimo autoritetą“, - sako Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Seimo narys prisiekia gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, o tai reiškia, kad jis įsipareigoja jų nuosekliai paisyti.

Valstybės politikų elgesio kodekse esantis padorumo principas numato, kad Seimo narys elgiasi deramai pagal einamas pareigas, vengia situacijų, kai politiko elgesys kenktų jo ar Seimo reputacijai ir autoritetui. Kodekse taip pat įtvirtintas pavyzdingumo principas įpareigoja Seimo narį deramai elgtis visuomenėje, laikytis visuotinai pripažįstamų dorovės, moralės ir etikos normų.