Jankauskas prieš dvikovą su Anglija: tai galbūt pakeis žaidėjų gyvenimus

Rinktinės spaudos konferencija/A. Didžgalvio nuotr.
Rinktinės spaudos konferencija/A. Didžgalvio nuotr.
© Organizatoriai
ELTA
2017-03-20 10:34

Lietuvos rinktinė pirmadienį iškeliavo į Čekiją ruoštis 2018 metų pasaulio čempionato atrankos varžybų F grupės rungtynėms su Anglija. Trečiadienį lietuviai draugiškose rungtynėse išbandys jėgas su Čekija, o po trijų dienų Londono „Wembley“ stadione susigrums su Anglija.

Lietuviams tai bus jau penktas mačas šiame atrankos cikle ir taip užbaigs pirmąjį varžybų ratą. Anglai yra grupės lyderiai. Jie nugalėjo Škotijos (3:0), Maltos (2:0), Slovakijos (1:0) rinktines, o taip pat sužaidė lygiosiomis 0:0 su Slovėnijos komanda. "Žaidėjams sakiau: šiose rungtynėse bus visko, daugiau dvikovų, daugiau greičio. Jiems reikės daugiau mąstyti, dažniau sukioti galvą ir stebėti žaidimą.

Žaisime su futbolininkais, kurie rungtyniauja stipriausioje pasaulio lygoje. Mums reikės adaptuotis prie varžovo. Atsiliekame įvairiais aspektais - greičiu, mąstymu, technika, bet galbūt neatsiliekame pagal charakterį ir atkaklumą", - teigė Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas. Strategas pripažino, kad Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate'as turi didžiulį žaidėjų rezervą ir galėtų sudaryti antrą, ar net trečią panašaus pajėgumo komandą. E. Jankauskas tikino, kad nepaisant to, jog Anglija yra aukštos klasės rinktinė ir gali dominuoti susitikime, jo auklėtiniams reikės produktyviai išnaudoti buvimo su kamuoliu laiką.

„Norime žaisti. Turime būti liūtai ir atiduoti save aikštėje daugiau nei esame įpratę. Mūsų rinktinė nelabai tikisi ir nori būti be kamuolio ir kai jį turi, nori žaisti. Žaidėjai tą jau parodė bei sukūrė gražių akimirkų praėjusiose ciklo rungtynėse. Turėsime branginti kamuolį, nes jį atgauti bus labai sunku. Turime būti pasiruošę rungtyniauti prieš žaidėjus, kurie rungtyniauja dideliu intensyvumu kiekvieną savaitę. Turėsime atiduoti daugiau nei turime, - dėstė E. Jankauskas. - Galbūt šios rungtynės žaidėjams pakeis gyvenimus. Be šimtatūkstantinės futbolo fanų minios “Wembley" stadione, joje taip pat bus futbolo pasaulio atstovai, kurie stebi pasaulyje ar Europoje nežinomus žaidėjus. Tai yra puiki galimybė įrodyti, kad esi vertas daugiau".

Lietuva kontrolinėse rungtynėse su Čekija ir atrankos ciklo mače su Anglija versis be kelių svarbių rinktinės žaidėjų: dėl sunkios traumos nežais Edvinas Girdvainis bei jo porininkas gynybos širdyje Georgas Freidgeimas. Pastarasis negalės žaisti „Wembley“ stadione dėl surinkto maksimalaus geltonų kortelių skaičiaus. Neatvyks ir Vytautas Andriuškevičius.

reklama

E. Jankausko teigimu, į šią situaciją bus galima pažvelgti kitaip ir ji suteiks galimybę įrodyti savo vertę kitiems futbolininkams: „Mūsų planas remiasi į aplinkybes. Nėra taip, kaip mes norėtume, nes netekome kelių svarbių žaidėjų. Kiekvieną kartą turime problemų ir tai keičia mūsų pasiruošimą. Tai bus puiki galimybė patikrinti naujus žaidėjus ir suteikti jiems progą. Galbūt atrasime naujus rinktinės veidus, kurie įsitvirtins pagrindinėje komandoje“.

Su rinktine neiškeliavo ir puolėjas Darvydas Šernas. Praėjusią savaitę Vilniaus „Žalgirio“ narys patyrė traumą A lygos rungtynėse. Į rinktinę paskutiniu momentu iškviestas „Jonavos“ saugas Tautvydas Eliošius.

Trečiadienį Ūsčio prie Labės mieste Lietuva kontrolinėse rungtynėse susitiks su Čekijos rinktine, o po mačo liks treniruotis Čekijoje, kur surengs atstatomąją treniruotę. Dieną prieš susitikimą su Anglija, lietuviai atvyks į Londoną, kur surengs dar vieną treniruotę.

LFF spaudos konferencijos metu taip pat paskelbė apie naująjį generalinį rėmėją – bendrovę „TonyBet“, su kuria pasirašyta ketverių metų sutartis.

Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Čekija ir Anglija: vartininkai - Ernestas Šetkus („ADO Den Haag“, Olandija), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis), Edvinas Gertmonas („Rennes“, Prancūzija);

gynėjai - Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas (visi - Vilniaus „Žalgiris“), Valdemaras Borovskis, Arūnas Klimavičius (abu - „Trakai“), Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“), Tadas Kijanskas (Brno „Zbrojovka“, Čekija), Tomas Mikuckis (Chabarovsko SKA, Rusija);

saugai - Mantas Kuklys, Vytautas Lukša (abu - Vilniaus „Žalgiris“), Ovidijus Verbickas (Marijampolės „Sūduva“), Tautvydas Eliošius („Jonava“), Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas (abu - Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija), Mindaugas Grigaravičius („Jelgava“, Latvija), Simonas Paulius („Ventspils“, Latvija), Vykintas Slivka („Ascoli Picchio“, Italija), Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas);

puolėjai - Deivydas Matulevičius („Royal Excel Mouscron“, Belgija), Nerijus Valskis (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis).

reklama

Jankauskas prieš dvikovą su Anglija: tai galbūt pakeis žaidėjų gyvenimus

Rinktinės spaudos konferencija/A. Didžgalvio nuotr.
+2