Medikai įspėja: nutirpęs sniegas atveria visą puokštę keturkojų paliktų parazitinių ligų

INFO TV | Alfa.lt
2017-03-18 23:54

Keturkojų augintojai tampa sąmoningesni ir tvarkingesni, giria aplinkos tvarkytojai. Vis daugiau šeimininkų pasirūpina, kad augintiniai neterštų aplinkos.

Tačiau vaikus kiemuose vedžiojančios mamos sako, kad situacija ne ką tepasikeitė. Medikai įspėja, kad pavasarį nutirpęs sniegas atveria ne tik keturkojų paliktas krūveles, bet ir visą puokštę parazitinių ligų.

Evaldo ir jo augintinio Arčio pasivaikščiojimai – kasdienis ritualas. Evaldas sako, kad juodu turi savo maršrutą ir, žinoma, laikosi taisyklių – šeimininkas pasirūpina, kad šuo aplinkos neterštų.

„Jau devyni metai ir ne pirmas šuo. Bent iš žmogiškosios pusės nemalonu, kai tingi žmonės nueiti į savo šuns vedžiojimo aikštelę ir susirinkti. O jūs kur vedžiojate? Čia yra aikštelė šunų – susitvarkom, išmetam ir einam į Ozą pasivaikščioti. Arba į sodybą. Pavasaris, atšyla oras, žiemą nepalieku, vis tiek, šuo – šeimos narys“, – tikina vyras.

Jei visi keturkojų augintiniai elgtųsi kaip Evaldas, pavasarį nutirpus sniegui drąsiai galėtume vaikščioti po žolynus ir miškelius. Tačiau dabar taip nėra. Iki visuotinių švarinimosi akcijų į teritorijas šalia gyvenamųjų namų geriau nekelti kojos. Ypač tuo skundžiasi su vaikais vaikštančios mamos.

reklama

Apie viską išsamiau – vaizdo reportaže.