Nematomi pavasarėjančių orų pavojai: kalti neatsakingi augintinių šeimininkai

LNK
2017-03-20 20:09

Evaldo ir jo augintinio Arčio pasivaikščiojimai – kasdienis ritualas. Evaldas sako, kad juodu turi savo maršrutą ir, žinoma, laikosi taisyklių – šeimininkas pasirūpina, kad šuo aplinkos neterštų.

Jei visi keturkojų augintojai elgtųsi kaip Evaldas, pavasarį nutirpus sniegui drąsiai galėtume vaikščioti po žolynus ir miškelius. Tačiau dabar taip nėra. Iki visuotinių švarinimosi akcijų į teritorijas šalia gyvenamųjų namų geriau nekelti kojos. Ypač tuo skundžiasi su vaikais vaikštančios mamos.

Medikai įspėja – pavasarį ypač padaugėja šunų ir kačių platinamų ligų, kurių knibžda keturkojų išmatose. Vien pernai Lietuvoje užregistruota pusantro šimto susirgimų, kurie kelia rimtą pavojų sveikatai. Dažniausiai užsikrečia vaikai.

Nutirpus sniegui, atsiveria visos žiemos slėptos šiukšlės, tarp jų – ir keturkojų išmatos. Tuomet akys krypsta į šunų augintojus. O šie tikina, kad augintinių paliktas išmatas surenka, – tenka kęsti net tik nemalonią procedūrą, bet ir pašaipas.

Gyvūnų laikymo taisyklės už keturkojo išmatų nerinkimą numato baudą nuo 30 iki 230 eurų, bet dažniausiai užtenka įspėjimo. Aplinkos tvarkytojai sako, kad augintinių šeimininkai tampa sąmoningesni.

reklama

Smėlio dėžės vaikų žaidimo aikštelėse jau seniai vadinamos bakterijų veisyklomis. Vis daugiau namų bendrijų įrengia jas su dangčiais, kad kartu su vaikais jomis nesinaudotų ir gyvūnai. Smėlio dėžes patariama įrengti saulėtose vietose, smėlį keisti kiekvienais metais ir nuolat jį perkasti. Apleistas smėlio dėžes vaikams geriau aplenkti, nes čia gali priteršti šunys ir katės.

Ir visuomet grįžus iš lauko patariama plauti rankas.