7 neįprasti būdai, kaip palengvinti alergines reakcijas

Alergija
Alergija
© Flickr
Alfa.lt
2017-03-20 18:01

Prasidėjus pavasariui ir medžių bei augalų žydėjimui, dauguma susiduria su alerginėmis reakcijomis, kurios sukelia nemalonius simptomus. Įprastai žmonės vartoja vaistus, tačiau, medikų teigimu, padėti gali ir nemedikamentiniai alternatyvūs būdai.

Time.com pateikia 7 priemones, kurios gali sumažinti niežulį, čiaudulį ar kitus alergijos simptomus.

Probiotiniai papildai

Žurnale „American Journal of Clinical Nutrition“ publikuotas tyrimas parodė, kad silpną ar vidutinę alergiją turintiems žmonėms padėti gali probiotiniai papildai, kuriuose yra laktobakterijų ir bifido bakterijų. Ekspertų teigimu, probiotikai padeda sureguliuoti imuninį organizmo atsaką į alergeną.

Akupunktūra

reklama

Akupunktūra

Daliai žmonių gali padėti akupunktūra. 2013 m. atliktas tyrimas parodė, kad pacientai, kuriems buvo atliekama akupunktūra ir kurie vartojo antihistamininius vaistus, patyrė mažiau alerginių simptomų.

Kondicionierius mašinoje

Net kai lauke nėra labai karšta, įsijunkite mašinoje kondicionierių, pasirinkdami tinkamą temperatūrą. Manoma, kad kondicionierius veikia kaip efektyvus filtras, kuris taip pat gali padėti sumažinti alergijos simptomus.

Uždaryti langai namuose

Langas

Jei esate alergiški žiedadulkėms, langus namuose reikėtų laikyti uždarytus kuo dažniau, ypač naktimis, kadangi rytais žiedadulkių būna itin daug. Svarbu nepamiršti ir to, kad žiedadulkių į namus patenka ne tik pro langus, bet ir kartu su batais bei lauko drabužiais. Juos, grįžus namo, reikėtų nusirengti kuo greičiau, o prieš miegą nusiprausti po dušu.

Šaltas drėgnas rankšluostis

Kai simptomai itin stiprūs, išbandykite paprastą, bet itin efektyvų būdą – ant veido ir akių uždėkite ir palaikykite šaltą drėgną rankšluostį. Tai ne tik palengvins patinimą ir nuramins sudirgusią nosį, bet ir pašalins nuo veido žiedadulkes, jei jų yra. Tai suteiks greitą, nors ir trumpalaikį, efektą.

Poilsis ir atsipalaidavimas

reklama

Joga darbe

Sumažindami stresą, sumažinsite ir alerginius simptomus. 2014 m. atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie patiria didesnį stresą, skundžiasi ir stipresnėmis alerginėmis reakcijomis. Stresas kenkia imuninei sistemai ir didina organizmo jautrumą alergijoms.

Nosies plovimas

Nosies praplovimas druskingu vandeniu padės pašalinti mažas alerginę reakciją sukėlusias daleles. Maisto ir vaistų administracija rekomenduoja naudoti distiliuotą, sterilizuotą ar virintą ir atvėsintą vandenį. Šioms procedūroms atlikti reikalingi specialūs arbatinukai, vadinamieji neti pot.