8 triukai su avokadu

Avokadai
Avokadai
© Pexels
Alfa.lt
2017-03-20 14:30

Avokadai yra ne tik maistingi, bet ir naudingi jūsų sveikatai, todėl juos itin rekomenduojama įtraukti į savo kasdienę mitybą. Kad tai daryti būtų paprasčiau, Huffingtonpost.com dalijasi 8 puikiais patarimais apie avokadus.

1. Jei parduotuvėje įsigijote kietą ir neprinokusį avokadą, ne bėda. Vos per keletą dienų galite jį sunokinti, palaikę popieriniame maišelyje kambario termperatūroje.

2. Jei norite avokadą sunokinti dar greičiau, į maišelį įdėkite obuolį, bananą arba kriaušę. Šie vaisiai išskiria etileno dujas, kurios skatina nokimą.

3. Na, o jei ir šis būdas jums per lėtas, pakaitinkite avokadą orkaitėję. Supjausykite jį, apšlakstykite citrinų sultimis ir kepkite 150 laipsnių temperatūroje apie 10 min.

4. Jei avokadas prinokęs, tačiau artimiausias keletą dienų neketinate jo valgyti, laikykite šaldytuve. Tai lėtina nokimo procesą.

reklama

5. Jei prinokusį avokadą perpjovėte, tačiau ne visą suvalgėte, apšlakstykite citrinų sultimis ar obuolių sidro actu ir padėkite šaltai. Taip jis neparuduos.

6. Avokadą galite naudoti ir kaip lėkštę ar net indą, kuriame galite išsikepti kiaušinį.

7. Pats efektyviaus avokado valgymo būdas – supjausčius jį į keturias dalis ir nupjovus odelę.

8. Jei nesate tikri, ar avokadas jau pakankamai prinokęs, pažiūrėkite po stiebeliu: jei avokado spalva ruda, jis pernokęs. Jei žalia, galite valgyti. Na, o jei stiebelis lengvai nenusiima, vadinasi, avokadą dar reikia palikti nokti.