Pūkui kuria rimtą pirtį: Seimo moterys grasina apkalta, premjeras siūlo pasidomėti teisėsaugai

K. Pūkas
K. Pūkas
© Algimantas Barzdžius
Alfa.lt | ELTA
2017-03-09 12:05

Prie moterų seksualiai priekabiavusio, jas ir Seimo nario vardą pažeminusio Kęstučio Pūko elgesį turi kuo skubiau įvertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija, taip pat bus svarstoma galimybė K. Pūkui inicijuoti apkaltos procedūrą parlamente, jei šis pats neatsistatydins, sako Seimo Moterų grupės pirmininkė liberalė Aušrinė Armonaitė.

„Žiniasklaidos paviešintas K. Pūko elgesys ir komentarai moterų atžvilgiu yra pasibjaurėtini. Toks elgesys visiškai nesuderinamas su Seimo nario pareigomis – K. Pūkas pažemino moteris, pažemino Seimo nario vardą, diskredituoja viso parlamento reputaciją. Civilizuotoje valstybėje po tokio skandalo politikas privalo prisiimti atsakomybę, visų atsiprašyti ir atsistatydinti. Jeigu to K. Pūkas nepadarys, Seime bus galimybė inicijuoti ir pradėti apkaltos procedūrą“, – sako A. Armonaitė.


Liberalė pabrėžia, kad, tik padedant drąsioms ir principingoms moterims, šie įvykiai iškilo viešumon. „Jei kas nors vis dar siūlo ir ateityje siūlys karjerą per lovą, tai yra įrodymas, kad tai nebus toleruojama“, – teigė A. Armonaitė.

Seimo laikinoji Moterų grupė raštu kreipėsi į parlamento Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Seimo nario K. Pūko nederamą ir neetišką elgesį darbo pokalbių metu su kandidatėmis į Seimo nario padėjėjas.

Atkreipiamas dėmesys, kad Seimo narys galimai pažeidė Baudžiamojo kodekso 152 straipsnio pirmąją dalį, seksualiai priekabiaudamas prie kandidačių į savo padėjėjos-sekretorės poziciją bei siūlydamas darbo užmokestį mokėti nelegaliai.

Pažymima, kad ne viena kandidatė į Seimo nario K. Pūko padėjėjos-sekretorės poziciją patvirtino, jog Seimo narys pokalbių metu prie jų seksualiai priekabiavo.

„K. Pūko veiksmai rodo nepagarbą rinkėjams, žemina visas Lietuvos moteris, diskredituoja Seimo nario vardą ir parlamento reputaciją. Prašome Etikos ir procedūrų komisijos išsiaiškinti ir atlikti tyrimą, ar minimo Seimo nario veiksmai nepažeidė Seimo statuto, pateikti Seimui išvadas apie K. Pūko etikos pažeidimus ir įvertinti galimybę inicijuoti apkaltos procedūrą“, – rašoma Seimo Moterų grupės kreipimesi į komisiją.

Kaip jau skelbta, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija turėtų svarstyti Seimo nariui Kęstučiui Pūkui viešoje erdvėje mestus kaltinimus dėl galimo seksualinio priekabiavimo.

„Manau, neabejotinai Etikos ir procedūrų komisija turėtų svarstyti tuos pagarsėjusius faktus“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jo nuomone, Seimo narys turėtų vengti tokių situacijų ir nesudaryti prielaidų, kad jų atsirastų.

Premjeras: politiko elgesiu turėtų pasidomėti teisėsauga

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad Seimo nariui Kęstučiui Pūkui mesti kaltinimai yra „labai rimti kaltinimai ir teisėsauga turėtų sureaguoti“.

Aš manau, kad tai viena iš tų nusikalstamų veikų, kurios gali būti vertinamos ir turėtų būti vertinamos teisėsaugos ir savo iniciatyva", – ketvirtadienį Seime sakė jis žurnalistams.

Vyriausybės vadovas neatmetė ir apkaltos galimybės. „Manau, kad, kalbant apie bet kokią galimai padarytą neteisėtą veiką, tokia procedūra yra numatyta ir Konstitucijoje, ir Seimo statute. Jeigu bus pagrindas, tai vienas iš variantų“, – mano S. Skvernelis.

Į klausimą, ar K. Pūkas turėtų pats atsistatydinti, Vyriausybės vadovas atsakė negalįs Seimo narių raginti, nes „jie žmonių išrinkti, jie patys turėtų priimti sprendimus“.