Seimo nariui Pūkui – merginų kaltinimai seksualiniu priekabiavimu

Infodiena
2017-03-08 17:12

Į Seimo nario padėjėjos vietą pretendavusios merginos „tvarkietį“ Kęstutį Pūką kaltina seksualiniu priekabiavimu.

Pats K. Pūkas kaltinimus neigia – esą į Seimo viešbutį kandidačių kvietėsi, nes ten jo darbo kabinetas. Parlamentaras sako, kad kandidačių antrosiomis pusėmis domėjosi, nes padėjėjos turi visą laiką skirti darbui Seime. Apie tai praneša „Info diena“.

Padėjėjų ieško pats

Ko ieško Seimo narys Kęstutis Pūkas – padėjėjos ar meilužės? Grupė merginų, dalyvavusių darbo pokalbyje į Seimo nario padėjėjos vietą, kaltina politiką seksualiniu priekabiavimu. Esą Seimo narys jau per pirmą darbo pokalbį merginas verbavo į Seimo viešbutį ir skubėjo aprodyti miegamojo, laidydamas dviprasmiškų užuominų.

Į „Info dienos“ žurnalistus kreipėsi Vilniuje gyvenanti absolventė. Ji tikino, kad darbo pokalbio metu Seimo narys, „tvarkietis“ K. Pūkas elgėsi netinkamai ir laidė nederamų užuominų.

reklama

„Manau, kad yra žmonių, kolegų Seime, kurie nutuokia, kas dedasi. Žmonės mato, kaip keičiasi žmonės, kaip dažnai ateina naujos potencialios kandidatės į padėjėjas“, – „Info dienai“ pasakojo mergina.

Absolventę susirado pats K. Pūkas. Jos gyvenimo aprašymą greičiausiai atrado Darbo biržoje. Mergina pasakoja, kad jai paskambinęs Seimo narys iš pradžių net neprisistatė, o, pakvietęs pasikalbėti Seime, laidė keistų užuominų. Pavyzdžiui, kamantinėjo, ar turi antrąją pusę, ar galės Seimo nariui skirti visą laisvą laiką. Kandidatei pasirodė, kad Seimo narys net nesidomėjo jos išsilavinimu ir darbo patirtimi.

„Nebuvo manęs klausinėjama apie mano ypatybes, gabumus, ką aš galėčiau nudirbti darbe. Kokios turiu darbinės patirties. (Kalbėjo – red. past.) apie jausmus, apie tai, kad svarbiausia meilė. Klausinėjo, kas yra meilė, klausė, kodėl noriu to darbo, ar man jo reikia“, – pasakojo mergina.

Per pirmą darbo pokalbį – vizitas Seimo viešbutyje

Tolimesnė darbo pokalbio eiga merginą dar labiau šokiravo. Politikas esą nevengė komentarų apie jos išvaizdą, komentavo krūtinės dydį: „Jis sako: štai pas tave maža krūtinė, bet tai nėra blogai. Visai gražu, nes didelės krūtinės laikui bėgant tampa nebegražios.“

Kiek vėliau K. Pūkas pasisiūlė merginą pavežti namo. Atkaklumo neprarado net ir šiai nesutikus. Jai įsėdus į Seimo nario automobilį, neįspėjęs nusprendė aprodyti ir Seimo viešbutį – esą privalu pamatyti, kaip gyvena Tautos išrinktasis.

„Vedžiojo po butą. Galiausiai pakomentavo, kad tai svarbiausias kambarys (miegamasis – red. past.). Matai, kokia lova, – Seimo nario žodžius citavo mergina. – Visiškai ribos peržengtos buvo, kai jis pasakė: kokia graži lova, būtų smagu kada nors čia pasivolioti.“

Seimo narys merginai siūlėsi nupirkti ir dalykinių drabužių, jei ji neturės, ką apsirengti į darbą. Kalbėjo, kad ieško žmogaus, kuris visuomet būtų Vilniuje, „nes Kaunas yra Kaunas, ten – žmona ir vaikai“.

Darbo pokalbis baigėsi merginai pareikalavus ją parvežti namo ir išleisti prie greta esančios parduotuvės.

Ant stalo – sąrašas su kandidatėmis

reklama

Seimo nario kabinete merginai pavyko nufotografuoti ir keistą merginų sąrašą. Jame – pretendentės į padėjėjos poziciją Seime. Sąrašas nekeltų abejonių, jei ne ranka rašyti komentarai greta kandidačių vardų ir pavardžių. Pavyzdžiui, kandidatės žymimos pastabomis „modelis“, „turi draugą“, „be įsipareigojimų“, „turi draugą. Pasvers gyvenimo prasmę“. „Info dienos“ žurnalistai susisiekė su mažiausiai penkiomis merginomis, kurių pavardės nurodytos Seimo nario popieriuose. Jos visos patvirtino iš Seimo nario sulaukusios keistų užuominų.

„Aš įsivaizduoju, kad į darbo pokalbį reikia eiti iki penkių vakaro, darbo valandomis. Jis man pasakė, kad bus Seime iki 21 valandos. Kad galiu ateiti bet kada, – telefono įraše pasakoja viena iš „sąrašo“ merginų. – Ko jis manęs klausinėjo? Ar aš turiu vaikiną, vyrą. Ar aš būčiau pasiryžusi lydėti jį į visus restoranus, operas ir panašiai.“

Kalbintos merginos tikina nė viena savo CV politikui nesiuntusios. Esą jis pats juos atrasdavo darbo paieškos portaluose ir dažniausiai skambindavo jau po darbo valandų, vakarais.

„Tai jau buvo po darbo valandų. Paskui pasakė, kad išrašys leidimą į Seimą, orientyras – 18–20 val. vakare. Ir tada aš pagalvojau, kad gal ne. Jis klausė, ar aš galėsiu dirbti 24 valandas 7 dienas per savaitę. Be savaitgalių. Klausinėjo, gal yra vaikinas“, – pasakojo jau kita mergina.

Trečia mergina taip pat patvirtino iš K. Pūko sulaukusi klausimų ne apie išsilavinimą ir įgūdžius, o asmeninius dalykus: „Visi jo pavyzdžiai susiję su seksu. Kas jam nepatiko, kad aš draugą turiu, šeimą. Leido suprasti, kad nereikia, jog turėčiau kitų užsiėmimų be siūlomų pareigų. Jis esą duotų man raktą nuo Seimo viešbučio, juo bet kada galėčiau naudotis. Bet kuriuo paros metu būti pas jį. Jis esą mane mokytų montažuoti. Taip, taip, Seimo viešbutyje.“

Seimo nariui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

Ar Seimo narys K. Pūkas prie kandidačių į padėjėjas seksualiai priekabiavo? Tuo neabejoja nei Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, nei advokatas Karolis Rugys.

„Pats seksualinis priekabiavimas suvokiamas kaip veiksmais išreikštas elgesys, bet tai gali būti ir žodžiu, ir raštu išreikštas elgesys. Darbdavys negali reikalauti iš kandidatų informacijos apie šeimyninę padėtį“, – akcentuoja A. Skardžiuvienė.

„Manau, kad minėtas elgesys turi seksualinio priekabiavimo požymių. Priekabiavimas yra nepageidaujamas elgesys, kai dėl rasės, lyties, įsitikinimų įžeidžiamas žmogaus orumas, yra sukuriama neigiama aplinka“, – teigia advokatas Karolis Rugys.

Anot K. Rugio, net ir neturėdamos darbo pokalbio įrašų, merginos turi pagrindą kreiptis į teismą. Tokiu atveju Seimo nariui grėstų baudžiamoji atsakomybė.

reklama

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už seksualinį priekabiavimą gresia bauda, laisvės apribojimas arba areštas.