Prezidentė pritaria Seimo pirmininkui: VTEK vadovas turi trauktis

Romas Valentukevičius
Romas Valentukevičius
© Paulius Peleckis
ELTA
2017-03-08 13:21

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šiuo metu nėra politinės moralės sergėtoja, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) reikia depolitizuoti.

Po susitikimo su Seimo valdyba Prezidentė pranešė, kad VTEK pertvarka yra išimtinė Seimo kompetencija, ir ši institucija neturi būti susitepusių politikų gynėja. D. Grybauskaitė teigė palaikanti Seimo Pirmininko raginimą dabartiniam VTEK vadovui Romui Valentukevičiui trauktis iš einamų pareigų.

„Palaikau Seimo Pirmininko poziciją dėl pokyčių, tarp jų vadovaujančių asmenų pokyčių šioje institucijoje (VTEK - ELTA)“, - sakė šalies vadovė.

Seimo vadovas Viktoras Pranckietis sausio pabaigoje pareiškė, kad R. Valentukevičius nėra tinkamas asmuo vadovauti VTEK po to, kai vienasmeniškai pranešė, jog dabar jau buvusi Seimo narė Greta Kildišienė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, nuomodamasi automobilį iš „Agrokoncerno“.

R. Valentukevičiaus likimą kitą savaitę svarstys Seimas.

Kalbėdama apie VRK, D. Grybauskaitė Seimui pasiūlė apsvarstyti galimybę komisijos narius ateityje skirti ne iš politinių partijų deleguotų atstovų, kaip yra dabar.

„Tai užtikrintų skaidresnę, objektyvesnę mūsų politinę sistemą ir visą rinkimų sistemą“, - teigė D. Grybauskaitė.