Prezidentė ir Seimo valdyba aptarė būsimuosius darbus: prioritetai sutampa

Prezidentė susitiko su Seimo valdyba
Prezidentė susitiko su Seimo valdyba
  © Edvard Blaževič
ELTA
2017-03-08 09:54

Seimo numatyti svarbiausi darbai sutampa su Prezidentės akcentuojamais uždaviniais, sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis prieš šįryt numatytą Seimo valdybos ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimą.

„Dėl miškų (valstybinių miškų valdymo reformos - ELTA), tai bus tiesiog pasitikrinimas ir Seimui, ir frakcijai, ir daugumai. Tai bus pirmas egzaminas. O kiti prioritetai, žinoma, kad sutampa su Prezidentės. Vaiko teisėmis turime rūpintis ir turėsime rūpintis ateityje, socialiniai reikalai labai svarbūs“, - trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas įsitikinęs, kad valstybinių miškų valdymo reforma yra būtina, o jo valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija šiuo klausimu bus vieninga.

„Iš LVŽS frakcijos išeisime su vieninga nuomone ir, manau, kad nebus didelių problemų dėl Vyriausybės sprendimo palaikymo miškų reformai. Esminis vienas klausimas: ar urėdijos finansiškai savarankiškos, ar ne, ir tiek. Ar tai juridinis asmuo, ar ne. Manome, kad vienos įmonės sukūrimas nuimtų dideles įtampas ir interpretacijas apie neskaidrius procesus miškų sistemoje. Atidėlioti negalima“, - sakė V. Pranckietis, pastebėjęs, kad per pastaruosius metus jau tapo aišku, jog dabartinė sistema neveikia arba veikia netinkamai.

Prezidentė trečiadienį prieš artėjančią parlamento pavasario sesiją susitinka su Seimo valdyba aptarti svarbiausių darbų. Tai pirmas Prezidentės susitikimas su šios kadencijos Seimo valdyba.

Šalies vadovė skiria kelias sritis, kur reikia didžiausio susitelkimo: viešojo sektoriaus reforma ir skaidresnis valstybės valdymas; socialiniam žmonių saugumui užtikrinti svarbiausi darbai; karinis ir energetinis saugumas.

Seimo pavasario sesijoje politinės valios laukia ir 30 Prezidentės pateiktų įstatymų projektų, susijusių su skaidrumo užtikrinimu ir viešojo sektoriaus pertvarka, vaikų interesų apsaugos ir socialinio saugumo didinimu, korupcijos mažinimu ir atsakomybės už finansinius nusikaltimus griežtinimu.

Prezidentė ir Seimo valdyba aptarė būsimuosius darbus: prioritetai sutampa

Prezidentė susitiko su Seimo valdyba
+11