Policijos reformos vaisiai: į gatves – patruliai naujuose automobiliuose

Vidaus reikalų ministerijos inicijuota policijos reforma, panašu, duoda teigiamų rezultatų. Policijos departamentas šiemet jau spėjo pareigūnams padidinti atlyginimus, o dabar dalis jų persės ir į naujus tarnybinius automobilius.

Naujienų portalas Alfa.lt jau rašė apie tai, kad Lietuvos policija įsigijo 80 naujų tarnybinių automobilių, aprūpintų modernia ir pareigūnų darbui reikalinga įranga.

Pirkinių sąraše – 17 mikroautobusų „Volkswagen Kombi“, 20 mažų furgonų „Volkswagen Caddy“, 19 lengvųjų patruliavimo automobilių „Škoda Superb Combi“ ir 24 didesnio pravažumo automobilius „Škoda Yeti“.

Sutaupė pinigų

Policijos departamento atstovų teigimu, visi šie automobiliai bus skirti ne vadovybei, o darbui gatvėse. Šiandien, pirmadienį, visuomenei kaip tik buvo parodyti „Volkswagen Caddy“, kurių didžioji dauguma įsigyta sutaupius pinigų dėl policijos reformos.

„Džiaugiuosi, kad mūsų pokyčiai įsibėgėja, mūsų reforma įgauna pagreitį ir iš sutaupytų lėšų pagaliau mes sugebėjome nupirkti pirmus automobilius. Šiandienai yra nupirkta 80 naujų automobilių, čia jūs galite matyti pirmus dvidešimt.

Kuo jie skiriasi nuo kitų, tai, visų pirma, stengiamės automobilius nupirkti su gera įranga, tai aš kalbu apie visus varančius ratus, apie automatines greičių dėžes, apie kitą papildomą įrangą.

Antras dalykas labai svarbus, tai yra papildoma įranga, kuri reikalinga policijos pareigūnui darbui įvykio vietoje: tai yra specialūs rinkiniai įvykio vietai apžiūrėti, tai yra gelbėjimo įranga, tai yra ir virvės, ir kastuvėlis, ir laužtuvas, ir kiti dalykai, kurie reikalingi esant bet kokiai situacijai“, – renginio metu kalbėjo Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Jis pridūrė, kad dalis pareigūnų buvo perkelti dirbti į gatves, todėl atsilaisvino 70 pastatų, sudarančių bendrą 26 tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Todėl, anot L. Pernavo, Policijos departamentui nereikia leisti pinigų jiems išlaikyti, komunalinėms reikmėms, nereikia jų remontuoti ar renovuoti.

Pasak policijos vadovo, renkantis automobilius dėmesys buvo skirtas tiek į automobilių kainą, tiek ir komplektaciją: „Mums svarbu, kad automobilių būtų geras pravažumas, kad policijos pareigūnas turėtų laisvas rankas važiuodamas automobiliu, tai yra galėtų esant reikalui naudotis racija, esant reikalui palaikyti ryšį su nukentėjusiuoju, atlikti kitus dalykus.“

Dar tūkstantis automobilių

Per kelerius artimiausius metus, priklausomai nuo turimo biudžeto, patruliavimo ir reagavimo funkcijai vykdyti Policijos departamentas planuoja įsigyti dar iki 1000 vienetų patruliavimo automobilių.

„Kadangi planuojame įsigyti daug naujos technikos, automobiliuose būtina talpi bagažinė, kurioje būtų sumontuoti stacionarūs laikikliai rinkiniams. Atitinkamai nuo rinkinio paskirties jie turi būti tvariai pritvirtinti, kiti lengvai pernešami. Į reikalavimus buvo įtrauktos ir ištraukiamos lentynos apsaugos (gelbėjimo) rinkiniui ar sulaikymui, o įvykio vietos rinkinys – lagaminas.

Visi daiktai turi būti fiksuojami bagažinėje, kad neišsibarstytų. Staliukas mikroautobuse (apklausai vykdyti), lengvajame, didesnio pravažumo automobiliuose sulankstomas (ištraukiamas) (kaip konferencinės kėdės)“, – apie kriterijus, pagal kuriuos įsigyjamas automobilis tarnybai, anksčiau Alfa.lt pasakojo policijos atstovai.

Štai automobiliai universalo bazėje, kategorija M1, skirti patruliuoti su didesnės talpos bagažine priskirtoms funkcijoms užtikrinti reikiamomis priemonėmis transportuoti.

Mikroautobusas (furgonas), kategorija M1, tinkamai įrengtas ir pritaikytas padalinių, reaguojančių į pranešimus apie nusikalstamas veikas, pareigūnams, pritaikytus prižiūrimose teritorijose priimti gyventojus įforminant jų skundus ir pranešimus, apklausti, su galimybe transporto priemonėje turėti visą reikiamą įrangą įvykio vietos apžiūrai ir pan.

Komercinis automobilis, pritaikytas policijos funkcijoms atlikti prižiūrimoje teritorijoje, kuriame būtų įrengtos atskiros (atskirtos) vietos gabenti įtariamuosius atskirai nuo nukentėjusiųjų, liudytojų į policijos įstaigą iš įvykio vietos.

Policijos reformos vaisiai: į gatves – patruliai naujuose automobiliuose

Naujojo policijos automobilio pristatymas
+16