Apžvalgininkas – apie įtarimų sulaukusią prokurorę: žinomas paukštis su įtakingomis pažintimis

R.Aliukonienė
R.Aliukonienė
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2017-02-24 10:04

Vilniaus apygardos prokuratūroje ketvirtadienį teisėsaugos pareigūnai atliko kratas.

Vilniaus apygardos prokuratūrai šiuo metu vadovauja vyriausiasis prokuroras Anatolijus Koržovas.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pradėjo ikiteisminį tyrimą Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiąją prokurorę Ritą Aliukonienę įtariant prekyba poveikiu.

INFO TV viešėjęs žurnalistas Tomas Dapkus sako, kad kol kas sunku ką nors pasakyti apie šios istorijos detales, tačiau akivaizdu, kad situacija itin skandalinga vien jau kalbant apie vienos didžiausių šalyje finansinių bylų pobūdį ir reikšmę Lietuvai.

„Tas atlygis sunku pasakyti, koks jis būtų buvęs. Dažniausiai tokiuose atvejuose atlygis priklauso, koks rezultatas būna pasiektas. Ar būtų išteisintas V. Gapšys, ar V. Uspaskichas, galbūt pašvelninti straipsniai. Vėlgi atlygis, ko gero, turėtų būti ir teisėjams, ir tarpininkams. Šiai dienai sunku pasakyti, kokia tai buvo suma“, – kalbėjo žurnalistas.

T. Dapkaus teigimu, šiame skandale minimos pavardės iš tiesų teisėsaugos rate yra pakankamai įtakingos, o ponia R. Aliukonienė – žinomas paukštis.

„Ji anksčiau savo karjeroje kuravo kontrabandą, netgi anksčiau buvo vadinama kontrabandos karaliene, nes nelabai tas bylas sekėsi tirti. Na, arba ne į tą pusę jos buvo tiriamos. Vėliau pretendavo tapti Vilniaus apygardos teismo teisėja, bet Teisėjų taryba tam sprendimui nepritarė. Jos vyras dirba labai įtakingoje advokatų kontoroje, kuriai vadovauja buvęs teisingumo ministras V. Markevičius. Akivaizdu, prokurorė turėjo ryšių, ir dabar reikia išsiaiškinti, kas inicijavo tuos pasiūlymus ir kaip tas dalykas buvo vykdomas“, – sakė apžvalgininkas.

Visą pokalbį apie prokuratūroje kilusį skandalą žiūrėkite INFO TV reportaže.