Korupcijos grimasos Kauno tardymo izoliatoriuje – guolis už 700 eurų vietoje 4

Rasa Kazėnienė
Rasa Kazėnienė
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-02-21 10:42

Korupcijos šešėlis neapleidžia Lietuvos. Aiškėja, kad Kauno tardymo izoliatoriuje galimai vyko neskaidrūs dalykai, o tai atskleidė šios įstaigos buhalterė Rasa Kazėnienė.

Moteris LNK laidoje „KK2“ sakys, kad šiam žingsniui ryžosi, mat nebegalėjo daugiau kentėti tokios neteisybės.

„Ryžausi dėl to, kad sąžinė nugalėjo tą baimę, kuri buvo visą laiką sėjama. Tarnyboje esu jau 11 metų beveik, sistema yra uždara, labai sudėtinga išreikšti savo nuomonę, paprieštarauti ir vadovautis demokratiniais principais. Siekiau apginti valstybės interesą“, – šį antradienio vakarą, 19 val. 30 min., laidoje kalbės R. Kazėnienė.

Rasa Kazėnienė

Anot moters, viskas prasidėjo tuomet, kai įstaigai pradėjo vadovauti Živilė Mikėnaitė. Nuo tada prasidėjo keisti pirkimai.

„Atkreipiau dėmesį, kad nuolat pirkimus laimi tos pačios įstaigos, įmonės, kad tų įmonių artimieji yra susiję su izoliatoriaus veikla“, – sakys R. Kazėnienė.

Aiškėja, kad izoliatoriuje, kuriame kali įvairaus plauko nusikaltėliai, buvo perkami dušo maišytuvai, kurių vieneto kaina – 500 eurų. Tokių brangių maišytuvų buvo iš viso nupirkta net 6 vienetai.

Prekybos centruose apsilankę „KK2“ žurnalistai išsiaiškino, kad tokie maišytuvai nekainuoja nė 100 eurų.

Vėliau buvo pirkta atliekų išvežimo paslaugų už 12 200 eurų. Manoma, kad už šią paslaugą buvo sumokėta 10 kartų brangiau nei rinkos kaina.

Rasa Kazėnienė

„Buvęs direktoriaus pavaduotojas turėjo savo įsteigtą įmonę, iš kurios pirkdavo paslaugas už labai didelę kainą. Jos šiuo metu kainuoja 92 eurus, o tuo metu, kai jis pirko iš savęs ir vadovė tai toleravo, jos kainavo 1 530 eurų“, – teigs R. Kazėnienė.

Tačiau tai dar ne viskas. Už paprastą guolį staklėms, kuris kainuoja vos 4 eurus, įstaiga sumokėjo beveik 200 kartų brangiau – iš viso 700 eurų.

Visą reportažą apie korupciją Kauno tardymo izoliatoriuje žiūrėkite šį pirmadienio vakarą, 19 val. 30 min., laidoje „KK2“ per LNK.

Korupcijos grimasos Kauno tardymo izoliatoriuje – guolis už 700 eurų vietoje 4

Rasa Kazėnienė