Manote, kad žinote visus pasaulio žemynus? Deja, klystate, nes atrastas naujokas

Naujoji Zelandija
Naujoji Zelandija
© Pixabay.com
Alfa.lt
2017-02-17 14:01

Dar mokyklos laikais išmoktos pamokos šiandien jau gali jus klaidinti. Nors geografijos mokytojai aiškino, kad pasaulyje egzistuoja septyni žemynai, šiandien toks pasakymas kai kurių mokslininkų jau būtų traktuojamas kaip neteisingas.

BBC rašo, kad atsirado kandidatas, kuris taip pat nori įstoti į žemynų klubą. Pasisveikinkite su Zelandija (angl. Zealandia) – didele sausuma, kuri laikui bėgant beveik visiškai nugrimzdo po vandeniu Ramiojo vandenyno pietvakariuose.

Zelandijos egzistavimas nėra visiškai naujas dalykas. Mokslininkai anksčiau žinojo apie šią paskendusią teritoriją, kadangi jos egzistavimą liudijo itin aukšti kalnai, iškylantys virš vandens Naujojoje Zelandijoje.

Mokslininkai tvirtina, kad Zelandija gali būti laikoma žemynu ir jau kreipėsi į atsakingas institucijas, kad tai taptų oficialu.

Mokslinėje publikacijoje žurnale „Geological Society of America‘as Journal“ tyrėjai aiškina, kad Zelandija yra maždaug 5 milijonų kvadratinių kilometrų ploto ir tai sudaro apie du trečdalius kaimyninės Australijos.

Maždaug 94 procentai visos teritorijos yra po vandeniu ir tik kelios salos yra išlindusios virš vandens: Naujosios Zelandijos šiaurinė ir pietinė salos bei Naujoji Kaledonija.

Pasak mokslininkų, tai galima priskirti žemynui, kadangi teritorija išsiskiria savo aukščiu virš aplinkinių teritorijų, pasižymi savita geologija, turi griežtai apibrėžtą teritoriją ir čia Žemės plota yra storesnė nei reguliarus vandenyno dugnas.