Gedimino kalno šlaitai – geologų akiratyje

Slenkantis Gedimino kalno šlaitas
Slenkantis Gedimino kalno šlaitas
© Paulius Peleckis
ELTA
2017-02-17 13:43

Siekiant išsaugoti yrančius Gedimino kalno šlaitus, šiuo metu tęsiami jų stabilumo ir deformacijų stebėjimo darbai. Juose dalyvauja Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai, praneša Aplinkos ministerija (AM).

Kaip sako LGT direktorius Jonas Satkūnas, rūpinantis Gedimino kalno šlaitų apsauga dabar svarbiausias uždavinys - šlaitų inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai. Tik remiantis tokių tyrimų duomenimis galima įvertinti šlaitų stabilumą ir numatyti tinkamas priemones jiems išsaugoti. Geologai planuoja jau kitą mėnesį apibendrinti šiuos duomenis ir pateikti rekomendacijas.

Tyrimams atlikti šių metų pradžioje nestabiliuose Gedimino kalno šlaituose buvo sumontuotos nuolatinės posvyrių ir poslinkių stebėjimo sistemos. Šiaurinio šlaito posvyriams stebėti naudojami ypač tikslūs jų fiksavimo sensoriai, reaguojantys į menkiausius statinių ir kitų konstrukcijų posvyrius ar jų pakitimus.

Gedimino kalno šlaitų stabilumo ir deformacijų stebėjimo darbus organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus, kuriam pavesta kalno tvarkyba.