Ministrė: Žaliojo tilto skulptūromis galėtų rūpintis Lietuvos dailės muziejus

LNK | ELTA
2017-02-17 12:25

Nukeltas Žaliojo tilto skulptūras galėtų perimti Lietuvos dailės muziejus, kuris jas saugotų savo patalpose arba nuspręstų eksponuoti kur nors kitur, sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pageidauja, kad skulptūros būtų eksponuojamos sostinėje arba netoli jos.

Ministrės teigimu, jei Vilniaus savivaldybė skulptūras perduotų muziejui, jos būtų išbrauktos iš valstybės saugomų nekilnojamų kultūros vertybių sąrašo.

„Jos papultų į muziejaus rinkinį ir taptų rinkinio dalimi. Pagal muziejų įstatymą, joms būtų suteikta teisinė apsauga“, - penktadienį teigė L. Ruokytė-Jonsson.

Kur skulptūros galėtų būti eksponuojamos, turėtų sutarti muziejus ir sostinės savivaldybė. Pasak L. Ruokytės-Jonsson, skulptūros galėtų būti eksponuojamos muziejaus patalpose arba Grūto parke.

Prastos būklės skulptūros nuo Žaliojo tilto buvo nukeltos 2015 m. liepą ir išvežtos į sostinės tvarkymo įmonės „Grinda" teritoriją kol bus aišku, ką su jomis toliau daryti. Pernai kovą Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė, kad šioms skulptūroms nereikalinga valstybės teisinė apsauga ir pasiūlė jas išbraukti iš saugotinų vertybių sąrašo, bet šis sprendimas iki šiol nėra patvirtintas Kultūros ministerijoje.

reklama

4 skulptūrų grupės - „Mokslo jaunimas“, „Taikos sargyboje“, „Pramonė ir statybos“ bei „Žemės ūkis“ - ant Žaliojo tilto buvo pastatytos 1952 m., o į Kultūros vertybių registrą įrašytos 1997 m. pabaigoje.

(papildysime)