Prokuratūra: nėra pagrindo pradėti prokuroro Lauciaus tarnybinį patikrinimą

Prokuroras Justas Laucius
Prokuroras Justas Laucius
© Karolis Kavolėlis
ELTA
2017-02-17 11:41

Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyrius generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui pateikė atlikto vidinio tyrimo išvadą, kurioje konstatuojama, kad nėra pagrindo pradėti tarnybinį patikrinimą dėl Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Justo Lauciaus. Dabar J. Laucius yra Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras.

Vidinis tyrimas buvo pradėtas generalinio prokuroro sprendimu sausio 23 d. gavus anoniminį pranešimą dėl kelių tariamai šio prokuroro padarytų pažeidimų.

Patikrinus anoniminiame rašte išdėstytus teiginius, nustatyta, kad dalis jų neatitinka faktinių aplinkybių, dalis - yra klaidinantys arba negalimi patikrinti ir įvertinti kaip pažeidimai nesant galimybės jų patikslinti ir susieti su konkrečiu asmeniu bei kitomis svarbiomis vertinimui aplinkybėmis.

Generalinis prokuroras E. Pašilis, susipažinęs su jam pateikta vidinio tyrimo medžiaga, šias išvadas patvirtino.

Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijai, vertinusiai prokuroro J. Lauciaus tinkamumą eiti Vilniaus apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas, taip pat buvo pateikta anoniminė ir kita informacija apie kelis tariamus šio prokuroro padarytus pažeidimus. Visi klausimai nurodyti skunduose prokuratūroje buvo įvertinti ir nebuvo pripažinta, kad prokuroras padarė tarnybinį nusižengimą. Pateikta anoniminė ir kita informacija prijungta prie atrankos medžiagos.

reklama