Sukėlė pasipiktinimų bangą: Vasario 16-ąją Telšiuose skambėjo „Bielyje rozy“

Telšiai
Telšiai
© Socialiniai tinklai
Alfa.lt
2017-02-16 22:22

Lietuva švenčia Vasario 16-osios akto 99-metį. Vilniuje džiugiai nusiteikusių šventės dalyvių buvo tiek, kad mieste susidarė spūsčių. Tuo metu Telšiuose, kol vienoje miesto aikštėje 99-asis Lietuvos gimtadienis paminėtas 99 trispalvių iškėlimu, kitoje per aikštę aidėjo „Laskovyj mai“ hitas „Bielyje rozy“.

Šis pasipiktinimų bangą sukėlęs vaizdo įrašas ketvirtadienio vakarą pasirodė socialinio tinklo „Facebook“ grupėje, pavadintoje „Telšių gėdos stulpas“. Jame matyti, kaip rusiška daina „Bielyje rozy“ skamba iš garsiakalbio, pakabinto ant Telšių miesto seniūnijos pastato Turgaus aikštėje.

„Štai Vasario 16 d., Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Telšių miesto seniūnija turbūt švenčia savaip... Matyt, tinkamesnių dainų nei pigus rusiškas „popsas“ tokią dieną nerado? Čia juoktis ar verkti?“ – rašoma grupėje.


Po šiuo įrašu netruko pasipilti ir kitų pasipiktinusių socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų komentarų, o vaizdo medžiaga pasidalijo šimtai. Vieni rašė, kad valdžiai turėtų būti gėda, kad groja tokia muzika. Netrūko ir abejonių, kad šis vaizdo įrašas galėjo būti nufilmuotas ir kitą dieną.

reklama

Į šį incidentą sureagavo ir Telšių rajono savivaldybės viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Skaistė Sadonytė. Ji patvirtino, kad šis įrašas tikras, ir apgailestavo dėl susidariusios situacijos.

„Dėl susiklosčiusios situacijos susisiekėme su Telšių miesto seniūnija. Ji tęsia gražią iniciatyvą – per šventes, siekdama skleisti švenčių dvasią, leidžia muziką. Tai buvo daroma per šv. Kalėdas ir kitas šventes. Idėja išties graži, seniūnija informavo, kad vakar vakare į grojaraštį buvo įkelta apie 400 dainų, tad per didelę apimtį ir žmogiškąją klaidą pateko rusiška daina. Apgailestaujame ir nuoširdžiai atsiprašome gyventojų“, – rašė ji.

Telšių Nepriklausomybės aikštę papuošė 99 trispalvės

Vis dėlto nėra taip blogai. Vasario 16-oji Telšiuose švęsta ne tik grojant rusiškai muzikai. Kaip pranešė Telšių kultūros centras, Nepriklausomybės aikštėje buvo iškeltos 99 trispalvės, iš kurių suformuota viena didelė bendra vėliava.

Idėjai pritarė ir renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Telšių 604 kuopa, Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės šauliai, policijos pareigūnai, ugniagesiai, medikai, valstybės tarnautojai, švietimo įstaigos, daugelis Žemaitijos sostinės nevyriausybinių organizacijų ir visi pilietiški telšiškiai.