Karbauskio ir Statkevičiaus sąjunga papiktino kolegas Seime: taikomi dvigubi standartai?

Infodiena
2017-02-15 20:50

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio oponentai Seime siūlo aiškintis, ar politikas nesupainiojo privačių ir viešų interesų. Abejonių Seimo nariams kelia Karbauskio sandoriai su garsiuoju dizaineriu Juozu Statkevičiumi. Tautinio kostiumo idėją kai kurie parlamentarai vadina rinkėjų papirkinėjimu. Be to, siūloma aiškintis, ar iš tiesų Karbauskis Kildišienei dovanojo Statkevičiaus drabužių bei tokių dovanų nedeklaravo.

Štai šis dizainerio Juozo Statkevičiaus paltas Seime kursto aistras dėl privačių ir viešų interesų painiojimo.

Abejonių Seimo nariams sukėlė Valstiečių žaliųjų lyderio Karbauskio sandoriai su garsiuoju dizaineriu. Vakar „Info komentarų“ laidoje Statkevičius, paklaustas apie buvusios Seimo narės Kildišienės pečius puošusį prabangų paltą, paatviravo, kad jo užsakovas yra R. Karbauskis.

„Žmonėms įdomiausia – kas pirko Kildišienei paltą? (...) užsakymas yra didžiulis ir jį užsakė Ramūnas“, – kalbėjo J. Statkevičius.

Tokie Statkevičiaus žodžiai sukėlė dar daugiau įtarimų Karbauskio kolegoms Seime – tiek buvusiems Seimo etikos sargams, tiek kai kuriems jo frakcijos kolegoms. Jie įsitikinę, kad Karbauskis painioja privačius ir viešus interesus, o jo sandoriai su garsiuoju dizaineriu turi būti tiriami. Karbauskis esą privalo pats atsakyti, ar kolegei dovanojo prabangių dovanų. Mat pagal įstatymus dovanas, viršijančias tris tūkstančius eurų, privaloma deklaruoti. O ypač aktualu tai turėtų būti Seimo nariui, iki rinkimų kalbėjusiam apie politikos skaidrumą.

reklama

„Turtingas verslininkas eina į politiką ir savo nariai teikia dovanas. Nesvarbu suma, Valentukevičius gal ir prisikabintų prie skaičių, ar partijos vadovas gali dovanoti savo partijos narius. Man čia yra didžiulis prieštaravimas“, – kalbėjo Seimo narys Naglis Puteikis.

Pats Karbauskis anksčiau apie paltą ir jo kainą tikino nieko nežinantis, o šiandien į telefono skambučius neatsakinėja.

Seimui abejonių kelia ir kiti politiko sandoriai su Statkevičiumi – pavyzdžiui, tautinio kostiumo projektas. Praėjusią savaitę valstiečiai skandalingai atsisakė privataus verslo kiekvienam Seimo nariui dovanojamų knygų apie Basanavičių. Tačiau, anot liberalo Gentvilo, valstiečiai taiko dvigubus standartus. Mat tautinius kostiumus ketina siūti privataus verslo lėšomis.

Plačiau – reportaže.