JAV gynybos sekretorius Europai: Amerika toliau nebegali rūpintis jūsų vaikų ateities saugumu

LNK | ELTA
2017-02-15 19:15

NATO šalys Europoje turi padidinti savo išlaidas gynybai, nes priešingu atveju JAV gali sumažinti savo įsipareigojimus Aljansui, įspėja naujasis JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas.

Anot „Reuters“, šią poziciją J. Mattisas išdėstė Aljanso gynybos ministrų susitikime Briuselyje, o gynybos sekretoriaus parengtos pastabos buvo paviešintos žiniasklaidai. Vašingtonas savo sąjungininkus taip pat įspėjo, kad kai kurios valstybės ignoruoja kylančias grėsmes, įskaitant ir Rusiją.

„Amerika toliau nebegali rūpinti jūsų vaikų ateities saugumu labiau nei jūs tai darote“, – teigiama pastabose.

Gynybos sekretorius taip pat pabrėžė, kad bendros investicijos į saugumą yra būtinos, vertinant grėsmes, kurios iškilo po 2014 m. Rusijai okupavus Ukrainos Krymo pusiasalį ir sustiprėjus „Islamo valstybei“.

„Amerika laikysis savo pažadų, tačiau jei jūsų šalys nenori matyti nuosaikesnių JAV įsipareigojimų šiam Aljansui, jūsų sostinės turi parodyti paramą mūsų bendrai gynybai“, – rašoma J. Mattiso pastabose.

reklama

NATO praktika numato, kad kiekviena Aljanso narė savo gynybai turi skirti bent 2 proc. nuo BVP, tačiau šio įsipareigojimo dabar laikosi tik 5 iš 28 narių.