Rusijoje – nemokamos tatuiruotės nuo smurto nukentėjusioms moterims

Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-02-15 22:28

Tatuiruočių meistrė Jevgenija Zachar iš Rusijos pakvietė savo salone apsilankyti nuo smurtaujančių vyrų nukentėjusias moteris. Menininkė į moteris kreipėsi skelbimu internete.

Nukentėjusioms moterims ji nemokamai daro tatuiruotes – tam, kad paslėptų likusius randus. Juos ir kitas fizinio smurto žymes ji uždengia gėlėmis ir drugeliais.

Tatuiruočių meistrę šokiravo besikreipusių moterų skaičius. Rusijoje iš dalies dekriminalizavus smurtą artimoje aplinkoje, tokių klienčių ji tikisi dar daugiau.

„Paprastai visos merginos nori išsikalbėti. Dažniausiai dėl to, kad tai bus paskutinis kartas, kai joms teks kalbėti apie turimus randus. Paskui kalba suksis apie turimas gražias tatuiruotes“, – pasakojo J. Zachar.

Dar didesnio dėmesio J. Zachar sulaukė prezidentui Vladimirui Putinui pasirašius įstatymą, pagal kurį Rusijoje dekriminalizuojamos kai kurios smurto artimoje aplinkoje formos.

reklama

Pavyzdžiui, jei nepadaro per didelės žalos sveikatai, žmoną primušęs vyras tegaus piniginę baudą arba penkiolika dienų arešto. Įstatymo autoriai atmeta kaltinimus, kad jis skatina ar įteisina smurtą. Esą taip tik norima palikti erdvės poroms susitaikyti pačioms.

Policijos duomenimis, Rusijoje keturi iš dešimties smurtinių nusikaltimų įvykdomi šeimoje.

J. Zachar sako iki šiol nemokamai ištatuiravusi daugiau nei tūkstantį nukentėjusių moterų. Nė viena iš jų nesulaukė pagalbos iš policijos.

Daugiau apie tai – vaizdo reportaže.