Seimo narių nuomojamiems automobiliams – prokurorų dėmesys

Algirdas Butkevičius ir Dainius Kreivys
Algirdas Butkevičius ir Dainius Kreivys
  © Alfa.lt fotomontažas

Automobilio nuomos skandalas iš Seimo „iškrapštė“ Gretą Kildišienę ir pasiteisinimuose įklampino Ramūną Karbauskį. Iškart po jo savo privačių interesų deklaracijų supuolė taisyti ir kai kurie kiti parlamento nariai, o konservatoriai ir socialdemokratai apskundė vieni kitus Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Tačiau ši su išvadomis neskuba ir ketina jas pateikti po prokuratūros, kuri taip pat susidomėjo šiuo klausimu. Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė patvirtino Alfa.lt, kad prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius susidomėjo tuo, tačiau bent jau kol tiesiog renka informaciją.

„Viešojo intereso gynimo prokurorai po publikacijų spaudoje <...> tikslinasi informaciją. Viešojo intereso gynimo prokurorai savo funkcijas atlieka vadovaudamiesi ne tiek baudžiamuoju procesu ir Baudžiamuoju kodeksu, kiek Civiliniu kodeksu, t.y. gina viešąjį interesą. <...> Jie neatlieka ikiteisminio tyrimo, jie nereiškia įtarimų, jie tiesiog gina viešąjį interesą Civilinio kodekso jiems suteiktų įgaliojimų aprėptyje“, – sakė E. Martinonienė.

Algirdas Butkevičius ir Ramūnas Karbauskis

Viešojoje erdvėje įtarimai galimais viešųjų ir privačių interesų pažeidimais dėl nuomojamo automobilio krito ant liberalo Gintaro Steponavičiaus, konservatorių Andriaus Kubiliaus, Dainiaus Kreivio ir Stasio Šedbaro bei LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus. Antradienį Etikos ir procedūrų komisijoje šio klausimo svarstymas ir rekomendacijų teikimas atidėtas iki kol savo žodį tars ir informaciją surinks prokurorai.

Sausio pabaigoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Gintarė Skaistė ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į komisiją prašydami išaiškinti, ar nedeklaruota A. Butkevičiaus automobilio nuoma iš įmonės „Alavera“ nėra įstatymo pažeidimas.

Už 40 tūkst. eurų vertės „Audi Q7“ socialdemokratų pirmininkas kas mėnesį moka 480 eurų, sutartis sudaryta ketveriems metams. Pagal Registrų centro duomenis, įmonė specializuojasi nekilnojamojo turto srityje. Pats A. Butkevičius yra minėjęs, kad su „Alavera“ yra sudaryta ne išperkamosios, o automobilio veiklos nuomos sutartis.

Dainius Kreivys ir Adomas Bužinskas

Savo ruožtu socialdemokratai atsakomuoju žingsniu kreipėsi į komisiją dėl Dainiaus Kreivio galimai nesąžiningo elgesio. Šis nuomojosi „Audi A6“ iš bendrovės, kuri priklauso jam pačiam – įmonės „Statybų gausa“. Kilus triukšmui dėl miglotos G. Kildišienės automobilio istorijos, konservatorius automobilį išsipirko, už jį sumokėjęs 13,5 tūkstančių eurų.