Griaunamas legendinio kino teatro „Lietuva“ pastatas

Prasidėjo griovimo darbai kino teatre "Lietuva"
Prasidėjo griovimo darbai kino teatre "Lietuva"
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-02-15 15:44

Vasario 1 dieną surengta paskutinė ekskursija po buvusį kino teatrą „Lietuva“. Tai buvo galimybė apsižvalgyti po Pylimo g. stovintį pastatą-vaiduoklį, o jau 2018 metais jo vietoje iškils nauja meno erdvė – Modernaus meno centras (MMC).

Trečiadienį prie buvusio kino teatro pastato suvažiavo speciali griovimo technika, buvęs kino teatras „Lietuva“ pradėtas griauti.

Kino teatro pastatas planuojamas griauti palaipsniui, pagal darbų grafiką kino teatro pastato neliks maždaug po mėnesio.

Ilga kino teatro istorija

Kino teatras „Lietuva“ pastatytas 1965 m. Jame buvo demonstruojami patys naujausi ir populiariausi kino filmai. 1965–1985 m. salės apkrovimas siekė 85 proc. Per metus kino teatre apsilankydavo daugiau nei 1,84 mln. žiūrovų.

1997 m. kino teatras buvo smarkiai rekonstruotas, salėse įdiegta pasaulio kino standartus atitinkanti vaizdo ir garso technika. Po atliktos rekonstrukcijos kino teatras turėjo dvi sales – „Didžiąją“ ir „Salę 88“. „Didžioji salė“ turėjo 983 sėdimas vietas ir vieną didžiausių ekranų Europoje, kurio plotas siekė 200 m². Šioje salėje buvo įdiegta kokybiška kino projekcijos ir naujausia skaitmeninė „Dolby“ garso sistema (Dolby Digital, Dolby A, Dolby SR). „Salė 88“ atidaryta 1998 m. Čia taip pat buvo įrengta naujausia projekcijos ir skaitmeninė „DOLBY“ garso sistema.

Nuo 1994 m. „Lietuvos” kino teatras buvo Europos sąjungos asociacijos „Europa Cinemas” sistemoje.

Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu „Lietuvoje“ buvo organizuojami tokie renginiai kaip festivalis „Kino pavasaris“, „Prancūzų trumpo metražo kino naktis“, „Reklamos naktis”, „Afrikos kino naktis“, Ispanijos, Japonijos, Izraelio, Korėjos, Rusijos kino festivaliai, Kino klubo renginiai, surengta daugiau negu 20 susitikimų su pasaulio kino industrijos korifėjais iš Rusijos, Prancūzijos, D. Britanijos, Vokietijos, JAV

Dabartinėje kino teatro „Lietuva“ vietoje 2018 m. iškils Modernaus meno centras (MMC). MMC statybos prasidės 2017 m. pavasarį, pabaiga numatoma 2018 m. rudenį. Projekto autoriai – „Studio Libeskind“ ir „Do architects“.

Griaunamas legendinio kino teatro „Lietuva“ pastatas

Prasidėjo griovimo darbai kino teatre "Lietuva"
+12