Statkevičius – apie skandalingą Kildišienės palto užsakymą, tautinį kostiumą ir juoką keliančias politikų kalbas

Info TV
2017-02-15 11:30

Dizaineris Juozas Statkevičius mintyse sudėliojo, kaip atrodys drabužiai vaikams, kurie bus dovanojami valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Tai nebus tautiniai kostiumai, o marškiniai, liemenė ir kelnės arba sijonas, kurie patogūs, lengvai lyginami ir be kišenės išmaniajam telefonui.

INFO TV studijoje viešėjęs garsiausias šalies dizaineris sakė, kad pastaruoju metu jaučiasi tarsi didžiausia Holivudo žvaigždė, yra kviečiamas į įvairias laidas ir pristatymus, nes visiems įdomu, koks bus tas tautinis kostiumas. Pats dizaineris tokio dėmesio nesureikšmina ir sako, kad tai pernelyg išpūstas reikalas.


„Džiausiuosi, kad aš padariau tokią kolekciją praėjusių metų rudenį, o ji vis dar eskaluojama, aš neišlendu iš televizijų. Ir šiandien teko būti Seime, skaityti paskaitą apie tautinį kostiumą. Buvau sutiktas kaip koks Bradas Pitas, jaučiausi tarsi ant raudonojo kilimo“, – ironijos neslėpė dizaineris.

Laidoje J. Statkevičiaus buvo pasiteirauta ir apie skandalingąjį Gretos Kildišienės paltą. Pats J. Statkevičius į ilgas kalbas nesivėlė, tačiau prasitarė, kas užsakė šį „skandalu virtusį“ paltą.

„Taip, vilkėjo. Ir ką? Ką jūs norite pasakyti? Žinokite, aš nežinau, ką žmogus kur deklaruoja, bet, man atrodo, kad jokia čia vieša paslaptis. Kai bando mane čia austi, kad aš čia papirkau kažkokiais paltais ir gavau užsakymą, aš su didžiausiu malonumu perduočiau ir tą paltą. Žmogus nusipirko po to, kada visas tas dalykas buvo paskelbtas viešai. Nematau jokio čia kriminalo“, – su šypsena veide atsakė J. Statkevičius.

Dizaineris laidoje netyčia prasitarė, kas užsakė tą paltą, nors iš pradžių pavardės minėti ir nenorėjo.


„Užsakymas yra didžiulis ir man jį užsakė Ramūnas. Aš jį vadinu klientu, pas mane visada durys atviros. Klientas yra šventas reikalas“, – netikėtai apie palto užsakovą laidoje prasitarė J. Statkevičius.

Tiesa, menininkas neatskleidė, kokia suma buvo įvertintas skandalingasis G. Kildišienės paltas.

J. Statkevičius laidoje visiems kritikams, kurie galvoja, kad, pasiuvęs paltą, jis staiga gaus valstybinį užsakymą, pasiūlė pažiūrėti naują Emilio Vėlyvio kino filmą ir pagalvoti apie realybę.

„Labai juokingai atrodo, kai tokie dideli ir garsūs politikai, kurie įžiūri kažkokiam vargšiame dizaineryje, kuris su pagaliuku eina dar ir kriminalus. Jūs pažiūrėkite iš pradžių į save. Ir tada jau skaičiuokite tuos pinigus“, – piktinosi dizaineris.

J. Statkevičiaus teigimu, tautinio kostiumo idėja buvo iškelta jau kitą dieną po jo garsios kolekcijos pristatymo, kai jam apie viešojoje erdvėje pasklidusius gandus pranešė draugai.

Kūrėjas piktinosi viešojoje erdvėje pasirodžiusiomis įvairiomis interpretacijomis apie pinigų sumas, kurios bus skirtos tautiniam kostiumui, kiek iš jų atiteks kūrėjui, taip pat kitus dalykus.

„Tokiam dideliam reikalui reikia įkurti kažkokį fondą, aš visiškai nenoriu tų pinigų nei matyti, nei girdėti. Žinant mūsų nacionalinį charakterį, kada mylimiausias patiekalas yra kitas lietuvis, tai aš nuo šito labai noriu atsiriboti. To fondo žmogus būtų kokia neutrali persona, na, kaip, pavyzdžiui, Veronika Povilionienė ar kažkas, kuri galėtų prižiūrėti ir kuruoti visą šį darbą“, – kalbėjo J. Statkevičius.

Visą pokalbį su dizaineriu žiūrėkite INFO TV reportaže