Internete atskleista didelė afera Ispanijoje: klastoti prabangūs automobiliai

LNK
2017-02-14 22:59

Galbūt jūsų svajonių automobilis „Ferrari“ ar „Lamborgini“? Nesusiviliokite įsigyti šių mašinų pigiai, tikėtina, kad tai bus klastotė. Ispanijos policija aptiko dirbtuves, kur automobiliai virsdavo lenktyniniais.

Ko reikia, kad antrarūšė mašina, pavyzdžiui, gerokai nusidėvėjusi „Toyota“, „Ford“ ar „Peugeot“ virstų galingu „Ferrari“ ar „Lamborghini“? Pakanka slapto angaro ir auksarankių meistrų. O jų netrūksta ne tik Lietuvoje. Šiaurės rytų Ispanijoje, Žironoje, į policijos akiratį pateko tokios dirbtuvės. Čia garažiniai meistrai pigius automobilius perdirbdavo į lenktyninius. Per reidą garaže pareigūnai aptiko baigtas 4 „Ferrari“ klastotes, o dar 14 kitų automobilių tebebuvo gaminami.

Rasta korpuso šablonų, įvairių muliažų iš stiklo pluošto, ant lentynų mėtėsi ir išlieti iš gipso automobilio gamintojų logotipai. Ispanijos policija susėmė kol kas ne visą gaują. Šiuo metu sulaikyti vos 3 asmenys. Bet, kaip aiškėja, gauja veikė gana plačiai – savo sukurtus šedevrus pardavinėjo ne tik vietos rinkai, bet internete. Čia jų galėjo įsigyti nieko neįtariantys klientai.

Beje, nusikaltėlius ir išdavė visagalis internetas. Pareigūnai gaujos pėdsakus aptiko, kai skelbimas apie vieną automobilį buvo įkeltas į kelis tinklalapius – mašina buvo parduodama už kiek daugiau nei 40 tūkst. eurų, kur kas žemesne nei rinkos kaina.

Plačiau – reportaže.

reklama