Ministras atskleidė, kas kelia didžiausią galvos skausmą aplinkos sektoriuje

Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas
  © Paulius Peleckis
„Alfa“ savaitė“
2017-02-13 14:01

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad aplinkos apsaugos sektoriuje gausu problemų, kurias būtina spręsti, o tam tikri ryšiai ir schemos kelia rimtų abejonių, artimiausiu metu bus imamasi tai tirti.

INFO TV studijoje viešėjęs ministras sakė, kad vienas didžiausių rūpesčių susijęs su miškų urėdijomis, jų veikla ir neskaidrumu.

„Tai vienas iš neskaidrių dalykų, kurie yra įvardinti ir viešai STT ataskaitoje, tai yra prekyba miškuose, kur jie mato didžiausią riziką, o tai yra prekyba apvaliąja mediena. Šiandien vyksta 42 aukcionai, tai atskiri vienetai, kuriuose vyksta susitarimai, nors reglamentavimas yra pakankamai stiprus, bet kontrolės mechanizmai yra per silpni sužiūrėti, kaip ten viskas vyksta“, – sakė ministras.

K. Navickas gana kritiškai žiūri į senos urėdijos tvarkos ir sistemos palikimą, kai šalyje veiktų net 42 urėdijos. Viešojoje erdvėje toks skaičius buvo ne kartą kritikuotas kaip pernelyg didelis ir išpūstas.

„Bet kokios reformos bus sėkmingos tada, kai mes sulauksime visuomenės palaikymo. Daug kas nenori klausytis argumentų, nes kažkas praras įtaką, rėmėją ar saugią vietą. Tai šioje vietoje labai suprantami tie interesai“, – kalbėjo ministras.

Kalbėdamas apie dar vieną problemą, atliekų tvarkymą, ministras sako, kad būtina tirti ir aiškintis įvairius pareigūnų ryšius šiame sektoriuje, kai kurie ministrui kelia rimtų klausimų.

„Tą būtina daryti, nes jei leisime neskaidriom struktūrom formuoti valdžią ir aplinkos politiką, tada mes visiškai nejudame į priekį. Aš mačiau specialios darbo grupės ataskaitą, kuri buvo pateikta prieš pasitraukiant senajai valdžiai, ir mačiau bėdas. Pastebėjau ne tik sąsajas, kur buvę aplinkos sistemos darbuotojai dirba privačiose įmonėse, bet ir dabar dirbantys kelia klausimų: informacijos nutekinimas, tam tikrų duomenų pasikeitimas anksčiau nei priimamas sprendimas ar piktnaudžiavimas licencijų išdavimu. Yra visokių įtarimų šiai dienai, netgi kad pasitvarkoma tarp konkurentų“, – apie įtarimus kalbėjo aplinkos ministras K. Navickas.

Visą pokalbį su ministru žiūrėkite „Alfa“ savaitės“ interviu