Rusų astronomo išvada: ši savaitė Žemei paskutinė

Asteroidas
Asteroidas
Alfa.lt
2017-02-13 10:43

Žemės link skrieja asteroidas, kuris šį mėnesį turėtų priartėti prie mūsų. Tiesa, dar praėjusiais metais Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūra NASA aptiko šį objektą ir jį nuolatos stebi.

NASA specialistai paskaičiavo, kad šis asteroidas turėtų saugiai prasilenkti su mūsų planeta maždaug 51 milijono kilometrų atstumu, vis dėlto atsirado astronomų (bent jau taip save vadinančių), kurie yra įsitikinę, kad NASA stipriai klysta ir bando mus apgauti.

Vienas pseudoastronomas iš Rusijos pareiškė, kad JAV kosmoso agentūra klysta tvirtindama, kad mūsų planetos link skriejantis asteroidas saugiai prasilenks su Žeme vasario 25 dieną.

Pasak rusų „eksperto“, Žemės ir asteroido trajektorijos susikirs jau šią savaitę, vasario 16 dieną, ir šią dieną nebus išvengta fizinio kontakto. O kai tai nutiks, Žemėje nuo smūgio kils milžiniška cunamio banga, kuri nusineš milijonus žmonių gyvybių.

Kaip rašo „Daily Mail“ ir Express.co.uk, asteroidas, pavadintas vardu 2016 WF9, visiškai prieš keletą savaičių praskriejo pro Marsą ir dabar sparčiai artėja Žemės link.

Rusas Dyominas Damiras Zakharovičius tvirtina nustatęs, kad gigantiškas asteroidas, kurio skriejimo trajektorija nukreipta tiesiai į Žemę, yra maždaug 0,5–1 kilometro skersmens ir atspindi tik labai mažai dalį šviesos.

„NASA žinojo, kad jis (asteroidas – red. past.) rėšis į Žemę. Bet jie tik dabar tai sako žmonėms. Jei asteroidas trenksis į Žemę, jis gali sunaikinti miestus ar sukelti cunamį. Mes visi esame pavojuje“, – savo versiją dėstė rusas.

Visgi NASA ekspertai nemano, kad paslaptingas kosminis objektas gali susidurti su mūsų planeta. Pasitelkę savo techniką, jie kelis kartus apskaičiavo, kad asteroidas ar kometa pro Žemę praskries saugiu atstumu, nesukeldamas jokio pavojaus.