Kupiškio rajone 17 vaikų šeimos motiną siunčia už grotų: kraupiai nusikalto savo vaikams

Kupiškio rajone gyvenančioje šeimoje vyko protu nesuvokiami dalykai
Kupiškio rajone gyvenančioje šeimoje vyko protu nesuvokiami dalykai
© Stocksnap nuotr.

Paradoksalu, tačiau apie daugiavaikę šeimą iš Kupiškio rajono ir siaubingus šioje šeimoje vykdytus seksualinius nusikaltimus bei kraujomaišą yra girdėję daugelis, tačiau, siekiant apsaugoti daugybę mažamečių nuo tolimesnių neigiamų išgyvenimų, šios šeimos tėvų bei kitų suaugusių narių asmenybės vis dar laikomos paslaptyje. Tačiau bėdos šioje daugiavaikėje šeimoje vis dar nesibaigia: kai už grotų pakliuvo neįgalią podukrą kelerius metus prievartavęs patėvis, o seserį prievartavęs brolis taip pat sulaukė bausmės, atėjo eilė 17 vaikų motinai ir pamotei – ši buvo nuteista už tai, kad slėpė šeimoje vykusius kraupius nusikaltimus.

Daugiavaikė šeima – lyg bėdų katilas

Alfa.lt ne kartą yra rašiusi apie 17 vaikų turinčios šeimos, gyvenančios Kupiškio rajone, bėdas.

2016 m. pradžioje vienas iš šios šeimos vaikų, kuriam iki pilnametystės buvo likę vos keli mėnesiai, buvo nuteistas už tai, kad su itin jaunu neįgaliu įbroliu įvairiais būdais seksualiai išnaudojo devynmetę seserį, o už tai jai „mokėjo“ maistu ir keliais litais. Maža to, lytiniai santykiai galėjo vykti ir tarp kitų brolių ir seserų gausioje šeimoje, kurioje iš viso buvo 17 brolių ir seserų, o tėvai apie tai galėjo žinoti.

SUKREČIANTI LIETUVA: 17 VAIKŲ ŠEIMOJE – KRAUJOMAIŠA IR PEDOFILIJA TARP BROLIŲ IR SESERS

reklama

Išnagrinėjus šią bylą paaiškėjo, kad brolis mažiausiai penkis kartus pasinaudojo 2004 m. gimusia mergaite, seksualiai prievartaudamas ją įvairiais netradiciniais būdais. Dėl mažametystės mergaitė negalėjo suprasti su ja atliekamų veiksmų ir jiems pasipriešinti, o brolis „atsilygindavo“ seseriai sumokėdamas iki 10 litų (2,9 euro). Maža to, taip pat paaiškėjo, kad brolis ne tik prievartavo savo giminaitę, bet ir padėjo tai daryti savo įbroliui, kurio baudžiamojon atsakomybėn netgi negalima traukti dėl jauno amžiaus – kai įbrolis pabandė mergaitę išnaudoti seksualiai, o ši pasipriešino, brolis seserį laikė už rankų, kad ši nesimuistytų.

Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek ir teisme seksualine prievarta apkaltintas giminaitis net nebandė gintis seksualiai išnaudojęs devynmetę seserį, tačiau teigė, kad mergaitė pati jam ir pamotės sūnui pasiūlė lytiškai santykiauti už pinigus. Nuteistasis patvirtino, kad kartą seseriai davė 10 litų už jos „paslaugas“, o kitą kartą – 5 litus.

Baisiausia tai, kad tiek brolis, tiek sesuo tvirtino, kad intymių santykių greičiausiai turėjo ir kiti šeimos vaikai, o tėvai teigė nieko apie tai nežinoję, tačiau galiausiai paaiškėjo, kad ir šeimos galva kelis metus prievartavo neįgalią podukrą, kol ši ėmė ir pastojo.

DRAMA ŠIAURĖS LIETUVOJE: PATĖVIS KELERIUS METUS PRIEVARTAVO NEĮGALIĄ PODUKRĄ, KOL ŠI PASTOJO

V. K. dar bandė įkalbinėti podukrą nutylėti jo padarytus nusikaltimus, tačiau galiausiai šeimos galva praeitų metų rudenį buvo pasiųstas už grotų penkeriems metams.

Įkliuvo ir motina

Rodos, kad į daugiavaikės šeimos gyvenimą įsikišus teisėsaugai, nuteisus vieną iš brolių ir už grotų pasiuntus šeimos galvą, gyvenimas šioje šeimoje turėjo pagerėti. Tačiau tuomet eilė aiškintis teisėsaugai atėjo motinai.

Kaip paaiškėjo, L. K. savo vaikų neprievartavo, tačiau darė nepalyginamai skaudesnius nusikaltimus – kai neįgali dukra prabilo apie tai, kad patėvis ją prievartauja, motina dukrą įkalbinėjo, jog ši sakytų, kad pati norėjo miegoti su patėviu, grasino, kad išsižadės jos kaip dukros.

Kupiškio rajono apylinkės teismas dar praeitą rugsėjį nuteisė L. K už lenkimą duoti melagingus parodymus ir skyrė devynių mėnesių laisvės apribojimą bei 120 valandų viešųjų darbų. Tačiau prokurorams ši bausmė pasirodė per maža, todėl buvo kreiptasi į Panevėžio apygardos teismą. Anot prokurorų, L. K. jau buvo du kartus nuteista už smurtą prieš tris savo mažamečius vaikus, charakterizuojama išskirtinai neigiamai, todėl turėtų sulaukti realios laisvės atėmimo bausmės.

Panevėžio apygardos teismas patenkino prokurorų prašymą ir pasiuntė daugiavaikės šeimos motiną už grotų, kur ji turėtų atlikti 1 metų 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

reklama

Panoro skirtis

Už podukros prievartavimą nuteistas V. K. bylos metu buvo atskleidęs, kad jo šeimoje yra 17 vaikų – 7 vaikai iš pirmosios santuokos, dar 8 užgyveno su antrąja žmona, o ši dar prieš susituokdama turėjo du vaikus.

Nors antroji žmona, rodos, turėjo patirties auginant vaikus, bylos metu paaiškėjo, kad vyrui patekus už grotų 17 vaikų nesukalbamo charakterio moteriai tapo per sunkia našta. „Aštraus, konfliktiško charakterio, neinanti į kompromisus, pripažįstanti tik savo nuomonę, stokojanti socialinių įgūdžių, neatsižvelgianti į pamokymus ir pastabas, po jos vyro V. K. įkalinimo nebesugebanti tinkamai auklėti vaikų ir pasirūpinti buitimi“, – taip L. K. charakterizuojama Panevėžio apygardos teismo verdikte.

Tiesa, už grotų pasiųsta motina tikino, kad pasimokė iš klaidų: šiuo metu vaikai jai – svarbiau už vyrą, su kuriuo ji norinti skirtis ir tvarko skyrybų dokumentus. Tačiau teisėjai pažymėjo, kad jokių duomenų, jog tokios skyrybos iš tikro vyktų, nėra.