Ar pasirūpinote ekologiškomis skalbimo priemonėmis?

Rankšluosčiai
Rankšluosčiai
© Gamintojai
Alfa.lt
2017-02-08 16:18

Naujausios apklausos duomenimis, arti trečdalio (31,2 proc.) Lietuvos gyventojų pripažįsta, kad jų naudojami skalbimo milteliai daro neigiamą poveikį aplinkai. Tik kiek daugiau nei kas dešimtas (10,9 proc.) suaugęs šalies gyventojas mano priešingai (kad skalbimo priemonės visiškai nekenkia aplinkai), o daugiau nei pusė (57,9 proc.) apklaustųjų sutiko, kad skalbimo milteliai daro žalą gamtai, tačiau ji yra ne tokia didelė.

Tokios išvados padarytos amerikiečių kompanijos „Aerus“, rinkai teikiančios inovatyvius skalbimo miltelius pakeičiančius įtaisus, užsakymu 2017 m. sausio mėnesį „Rinkos tyrimų centrui“ apklausus per 400 šalies gyventojų.

Skalbimo įpročių tyrimas parodė, kad beveik pusė (46,8 proc.) šalies gyventojų naudoja tik įprastus skalbimo miltelius. Ekologiškas skalbimo priemones renkasi vienas iš dešimties (10,6 proc.) Lietuvos namų ūkių atstovų. Dar 39,9 proc. derino ir labiau, ir mažiau teršiančias skalbimo priemones.

„Aerus“ atliktas tyrimas parodė, kad arti pusės (47,3 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad tiek įprastiniai, tiek ekologiški milteliai išskalbia skalbinius vienodai efektyviai. Kiek daugiau nei ketvirtadalis (25,7 proc.) apklausos dalyvių teigė, kad efektyviau skalbia įprastiniai, o 7,4 proc. – kad ekologiški milteliai. Beveik penktadalis (19,6 proc.) namų ūkių atstovų negalėjo pasakyti, kurie milteliai yra efektyvesni.

„Kas trečias Lietuvos gyventojas suvokia, kad įprastiniai skalbimo milteliai teršia aplinką. Kita vertus, pusė respondentų jaučia, kad nėra ženklaus kokybinio skirtumo, ar skalbti įprastiniais, ar ekologiškais milteliais. Tačiau savo asmeniniu apsisprendimu neteršti vis dar ženkliai atsiliekame nuo Vakarų pasaulio. Ten norintys tikrai neteršti gamtos skalbimo metu jau renkasi ne tik ekologiškas skalbimo priemones, bet ir įtaisus, leidžiančius miltelių iš viso nenaudoti“, – komentavo tyrimo rezultatus bendrovės „Aerus“ prekinio ženklo „Laundry Pro“ atstovas Lietuvai Aleksandras Toropčinas.

reklama

Tyrimas atskleidė ir daugiau įdomių faktų apie skalbimo įpročius Lietuvoje – pavyzdžiui, Lietuvos namų ūkyje skalbimo mašina naudojama vidutiniškai 3 kartus per savaitę, o pinigų suma, kurią vidutinis namų ūkis vidutiniškai išleidžia įvairioms skalbimo priemonėms, – tarp 12 ir 13 eurų per mėnesį.