Skalbimo kapsulės kelia akių nudegimo riziką vaikams

Skalbiamosios kapsulės
Skalbiamosios kapsulės
© Youtube.com
Alfa.lt
2017-02-07 06:18

Jei naudojate skalbimo kapsules, privalote būti atidūs, kadangi jos, kaip rodo tyrimai, kelia didelį pavojų vaikų sveikatai, skelbia Womansday.com.

Pastaruoju metu daugėja pranešimų, kad vaikai, šias kapsules supainioję su saldainiais, apsinuodija. Ploviklių gamintojai po šių pranešimų ėmėsi aktyvių veiksmų, siekdami sukurti patvaresnę pakuotę, kurios vaikai negalėtų atidaryti, bei sugriežtino reikalavimus šių priemonių ženklinimui.

Vis tik naujausias tyrimas rodo, kad šios plovimo priemonės, be suaugusiųjų priežiūros patekusios vaikams į rankas, kelia didelę riziką jų sveikatai. Cheminių nudegimų dėl skalbimo kapsulių atvejų 2015 m. buvo kur kas daugiau nei 2012 m., kai šios kapsulės pasirodė prekyboje.

Apžvelgus vartotojų pranešimų apie akių infekcijas ar cheminius nudegimus tarp 3–4 metų amžiaus vaikų duomenis paaiškėjo, kad 2012 m. tokių atvejų buvo 12, o 2015 m. – net 480.

Manoma, kad tam įtakos turi ne paties produkto pasikeitimai, bet faktas, kad šias priemones buityje naudoja vis daugiau žmonių.

reklama

Svarbu prisiminti, jog šios ir panašios valymo priemonės privalo būti laikomos vaikams nepasiekiamoje vietoje.