Uspaskicho skyrybų faktai: pasidalijo butą ir vaikų globą

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį patenkino buvusio Darbo partijos vedlio, tačiau dabar iš aktyvios politikos pasitraukusio Viktoro Uspaskicho žmonos Jolantos Blažytės skyrybų prašymą – artimiausias 30 dienų garsi pora dar oficialiai laikoma sutuoktiniais, tačiau po mėnesio teisėjos Audronės Bugelevičienės verdiktas, jei tik dėl kokių priežasčių nebus apskųstas, įsiteisės ir daugelį metų trukusi garsios šeimos santuoka bus laikoma nutrūkusia.

V. Uspaskicho skyrybų bylą išnagrinėjusi teisėja A. Bugelevičienė skelbdama verdiktą nedaugžodžiavo. „Teismas nusprendžia ieškinį patenkinti iš dalies – nutraukti santuoką dėl abiejų sutuoktinių kaltės, po santuokos palikti ieškovei Blažytės pavardę, dukros gyvenamąją vietą nustatyti“, – sakė teisėja.

Sprendimo detales, susijusias su nepilnamete poros dukra, skelbti ir komentuoti draudžia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas.

J. Blažytei neatiteks 360 tūkst. eurų vertės butas, esantis Briuselyje. Šis butas ir toliau lieka V. Uspaskicho nuosavybe.

Prašymą išskirti šeimą į verslą pasinėrusi J. Blažytė buvo pateikusi 2016 m. vasarį. Nors J. Blažytė prašė santuoką nutraukti dėl sutuoktinio kaltės, o tokios skyrybos, kai sutuoktiniai kaltina kuo nors vienas kitą, būna ilgos ir varginančios, Uspaskichų skyrybų byla buvo išnagrinėta per keletą posėdžių.

Žmonos kaltinamo V. Uspaskicho interesus gynė garsus advokatas Algirdas Miškinis, savo kliento reikalus tvarkęs ir Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje, o koncerno „Vikonda“ valdytojos J. Blažytės pusėn stojo advokatė Ligita Ramanauskaitė.

Patys sutuoktiniai niekad per daug neatviravo, kodėl byra jų šeima, o skyrybų bylą M. Ambrazaitienė nagrinėja neviešai – taip žinomos šeimos privataus gyvenimo detalės saugomos nuo patekimo į viešumą.

Tačiau apie savo santykius iš aktyvios politikos pasitraukęs V. Uspaskichas yra drąsiai prabilęs knygoje „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“, kurioje atskleidė, ir kaip susipažino su dabartine žmona, ir ką mano apie savo santykius su ja.

„Noriu papasakoti jums, kaip susipažinau su savo žmona. Tai buvo Kaune. Aš vadovavau didelei brigadai įmonėje, kuri tiesė magistralinius aukšto slėgio dujotiekius. Pavasarį į mūsų įmonę pagal paskyrimą atvyko dvi studentės. Viena iš jų buvo Jolanta. Dar dabar pamenu, kaip ji buvo apsirengusi, kaip atrodė. Ši mergina buvo mano skonio. Iš karto ją įsižiūrėjau. Nežinau, kodėl, bet buvau įsitikinęs – tai mano moteris. Ir tikriausiai padariau, ką galėjau, kad taip atsitiktų. Visada gyvenau pagal principą – ir darbe, ir santykiuose, – jeigu yra pasirinkimas tarp NE ir TAIP, visada renkuosi TAIP. Padaryk tai, pabučiuok, apkabink, pasivyk, susitik, pasakyk, paskambink, nusiųsk pranešimą... Ir tegul bus kokia nors nesąmonė, tegul tau atsakys, bet tu nesigailėsi dėl to, jog nepabandei“, – savo knygoje atvirauja V. Uspaskichas.

Tiesa, joje garsus politikas yra užsiminęs ir apie galimą susvetimėjimą su žmona – anot V. Uspaskicho, tai lėmė sutuoktinės pasinėrimas į verslą, kuris atneša pinigų, bet ne laimę.

„Kaip bebūtų keista, nors ji ir moteris, bet svarbiausiu dalyku šiandien jai tapo pinigai, visa kita – paskui. Tačiau blogiausia, kad pastaruoju metu jos akyse nematau laimės, vaikams sunku rasti balansą tarp tėvų. Toks tas poveikis, kai vairą į rankas paima moteris“, – savo knygoje rašo V. Uspaskichas.

Garsaus Lietuvos veikėjo santuoka truko 25 metus.


Uspaskicho skyrybų faktai: pasidalijo butą ir vaikų globą

Viktoras Uspaskichas su žmona Jolanta
+11