TS-LKD lyderio rinkimai: V. Landsbergio kaltinimai siekiu susidoroti ir Gabrieliaus baimė pralaimėti

Vytautas Landsbergis klausosi anūko kalbos
Vytautas Landsbergis klausosi anūko kalbos
  © Edvard Blaževič

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos patriarchas Vytautas Landsbergis išplatino laišką savo bendruomenei, kuriame teigia, kad jo anūkas Gabrielius Landsbergis yra puldinėjamas. Anot jo, tokiu būdu siekiama jį eliminuoti iš partijos pirmininko rinkimų.

Alfa.lt šaltinių teigimu, užkulisiuose kalbama, kad G. Landsbergis itin baiminasi pralaimėjimo šiuose rinkimuose. Spėjama, kad šį kartą gali būti itin aktyvi parama iš senelio V. Landsbergio pusės, nes senieji TS-LKD lyderiai rimtesnės paramos šiuose rinkimuose neskiria nė vienam kandidatui.

Per paskutinius partijos lyderio rinkimus profesorius V. Landsbergis buvo gana pasyvus ir labiau stebėjo procesą.

Kaltina siekiu susidoroti

V. Landsbergis laiške partijos narius – Žygimantą Pavilionį, Paulių Saudargą ir Mykolą Majauską – kaltina siekiu susidoroti ir eliminuoti G. Landsbergį.

„Schemos žinomos: jokiu būdu neleisti nepageidautinojo pergalės pirmame rate. O paskui jau trys resursai prieš vieną. Matėm. Šio manevro sėkmės atveju Tėvynės sąjunga netenka turėto visuomeninio proveržio.

Nė vienas trijų pavienių pretendentų netemps kaip vilties vardas. Esamo atsisakius, partija liktų neadekvati, pavargusi mišrainė. Dar ir geografiškai ardoma, toleruojanti vieno rajoninio skyriaus separatizmą ir šantažą: jei partijos vadovybė neleis korupcijos, išeinam kolektyviai į laukus! Tada „jums“ blogiau. Kažin ar tikrai taip”, – rašė V. Landsbergis.

Tiesa, kalbėdamas apie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partiją, politikas renkasi sutrumpintą pavadinimą Tėvynės sąjunga ir tikina, kad toks būdas yra patogesnis.

Pasak jo, pirmaeilis Tėvynės sąjungos uždavinys yra neapsijuokti. „Jei partijos nariai mėgausis tarpusavio priekabiavimais, palengvins darbą oponentams. Taip atsitiktų praradus orumą ir stilių. Tą jau matėme Seimo rinkimų interpretacijose”, – teigė V. Landsbergis.

Aptarė ir politinę situaciją

Iš pradžių V. Landsbergis laiške aptaria politinę situaciją ir teisina dabartinio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko G. Landsbergio veiksmus derantis dėl koalicijos.

„Laikotarpis iškart po rinkimų – jei tavęs nekvietė į koaliciją – tai jau pasirengimas kitiems rinkimams. Pirmiausia – brandos ir vidinės konsolidacijos išmėginimas. Kadangi partijų viduje irgi vyksta asmenų bei grupių varžybos, tai nelaimėjusieji, užuot susitelkę, kitkart ieško kaltų aplink save, puoselėja vidinius revanšus. Daug galimybių pakenkti sau kaip partijai, ir to nepraleidžiame”, – rašė laiške V. Landsbergis.

„Arba vėl – kodėl neįsiprašėm į valdančią koaliciją, kur mūsų nekvietė? Gal būčiau gavęs ministro batus ir portfeliuką. Šiaip jau žmonės po pastarųjų skandalų tiesiog pasako, kaip gerai, kad neįsivėlėt”, – tęsė jis.

Pasak jo, ši žalinga partijai paskirų veikėjų laikysena tęsiasi ir toliau: „Kai kurie gal mano, kad priekabiauti tarpusavy darant asmeninius kūlvirsčius (lyg niekas neprisimintų, ką vakar kalbėjai) yra patrauklu ateities rinkėjams. Vargu. Daliai jų tai tikrai atrodys apgailėtina. Čia gelbėtų elgesio kultūra, nuoširdus kolegiškumas be agresijos.”