Seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius byloje daugėja nukentėjusiųjų

Smurtas
Smurtas
© 123rf.com
ELTA
2017-02-02 11:32

Kauno apygardos prokuratūroje ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pažymėta, kad didelį rezonansą visuomenėje sukėlusios bylos ikiteisminiame tyrime intensyviai dirbama su nukentėjusiais asmenimis. Nustatyti 9 nukentėjusieji, iš jų 4 mažamečiai, vienas pilnametis asmuo. Jauniausiajam dvylika, vyriausiajam 20 metų. Bus aiškinamasi, ar yra nukentėjusiųjų ir daugiau.

Įtarimai kol kas reiškiami pagal 4 epizodus – dėl mažamečių ir nepilnamečių seksualinio prievartavimo, tačiau tyrimo eigoje epizodų gali padaugėti. Bus taip pat sprendžiama, kokią medicininę ekspertizę įtariamajam atlikti – stacionarinę ar ambulatorinę.

Pasak Apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Andriaus Kiuršino, bus aiškinamasi, ar seksualinio prievartavimo atvejų būta ir seniau, kodėl globos namų darbuotojai neatliko tarnybinių pareigų – laiku nesikreipė į teisėsaugą ir neužkirto kelio nusikaltimams.

Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko Gintauto Žukausko, dar daug yra liudytojų, kuriuos numatyta apklausti. Dauguma jų mažamečiai ar nepilnamečiai. Tokius asmenis apklausiant būtinas psichologo dalyvavimas. Porą psichologų policija galėjo pasitelkti iš Vilijampolės globos namų, kuriuose galimai vyko nusikaltimai. Kviestasi ir Kauno savivaldybės atstovų iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos. Tačiau, pradėjus apklausas, jų atvyko tik vienas. Galop, įsikišus prokurorams, policija sulaukė (trečiadienį po pietų) penkių vaiko teisių specialistų.

„Į minimus vaikų globos namus, kaip išsiaiškinome, policija buvo kviesta 159 kartus. Didžioji dalis tokių iškvietimų – susijusi su globotinio savavališku pasišalinimu iš namų teritorijos. Taip pat pareigūnai sulaukė pranešimų apie agresijos priepuolius tarp gyventojų, tačiau nė vieno pranešimo nebuvo dėl galimų seksualinių nusikaltimų ar įstaigos darbuotojų smurto atvejų prieš globotinius“, – sakė Kauno apskr. VPK padalinio vadovas G. Žukauskas.

reklama

Spaudos konferencijoje žurnalistams į dalį klausimų nebuvo atsakyta, remiantis atliekamu ikiteisminiu tyrimu. Bet buvo patvirtinta, kad bus aiškinamasi, ar buvo praeityje tokių faktų, kokie dabar paviešinti pačių globos namų darbuotojų iniciatyva, ar darbuotojai apie juos žinojo, ir kaip ilgai tai vyksta.