Valdžia ramina: daugėja ne smurto prieš vaikus, o visuomenės atsakomybės ir bendradarbiavimo

Info TV
2017-02-01 22:21

Net po skaudžios netekties Kėdainiuose, kai patėvis mirtinai sumušė keturmetį, smurtas prieš vaikus Lietuvoje nesiliauja. Vos per vieną parą – 4 pranešimai apie smurtą prieš vaikus. Valdžios sako, kad ne smurto padaugėjo, o kad visuomenė pradėjo netoleruoti smurtautojų ir stoją į bendrą kovą už mušamus vaikus.

„Nemanau, kad atvejų daugėja. Tikriausiai kai kurie darbuotojai pradeda atidžiau stebėti. Bet, manau, kad socialiniai darbuotojai atidžiau pasižiūri vaikus, visi supranta, kad pareigas vykdyti geriau“, – sako Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jam antrina ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. „Kreipiasi, praneša – dėl to gali atrodyti, kad smurto yra daugiau, tiesiog smurtas lenda iš šešėlio. Ir tai yra gerai. Kuo daugiau išlįs, tuo sunkiau bus gyventi viešoje erdvėje, iš lėto netolerancija smurtui tik didės“, – kalbėjo ministras.

Nevyriausybininkai irgi džiaugiasi, kad visuomenė į smurtą reaguoja aktyviau. Tačiau, anot jų, vien pranešti apie skriaudžiamus vaikus nepakanka. Nepakaks ir institucinės globos pertvarkos. Sistemą esą reikia pertvarkyti taip, kad vaiko iš šeimos net nebūtų priežasties paimti – t.y. turi būti dirbama su tėvais.

„Dabar, manau, vyksta istorinis momentas, kai visa Lietuva stoja už vaiką. Tas baubas, kur dėti vaikus, jei smurtaujama. Tai tikrai nėra geriausia vieta vaikui, kaip padaryti taip, kad nereikėtų galvoti, kur padėti, kaip laiku padėti mamai apginti vaiką“, – sako Rasa Dičpetrienė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė.

Tuo tarpu pareigūnams ir vaiko teisių specialistams – itin darbinga savaitė. Per ją apie nukentėjusius vaikus pranešta iš Šiaulių, Kelmės, Sudervės, Marijampolės. Visais atvejais šešėlis krinta ant vaikų tėvų.

Plačiau – reportaže.