Prabilo kompozitoriaus Dobrovolskio mirtį matę liudytojai: viskas – tikrai dėl Putino

Tomas Dobrovolskis ir Andrejus Karačiūnas
Tomas Dobrovolskis ir Andrejus Karačiūnas
  © Edvard Blaževič

2014 m. gruodį per Kalėdas įvykdyta kraupi kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio žmogžudystė iki šiol palieka neatsakytų klausimų, tačiau pagaliau prabilo nukentėjusieji, kurie buvo įtraukti į kompozitoriaus gyvybę nusinešusį konfliktą, ir atskleidė, kas tą vakarą dėjosi liūdnai pagarsėjusiame sostinės bare.

Po žiaurios mirties – sunkūs kaltinimai

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas toliau grįžo prie kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo bylos, kurioje kaltinimai dėl garsaus vyro mirties ir kitų nusikaltimų pateikti šešiems vaikinams – kaltinimai dėl kompozitoriaus nužudymo iš chuliganiškų paskatų buvo pateikti Skirmantui Jankauskui (gim. 1991 m.), Audriui Šalnai (gim. 1989 m.) ir Karoliui Pociūnui (gim. 1992 m.). Šiai trijulei ir Pauliui Leščinskui (gim. 1992 m.), Edgarui Petraševičiui (gim. 1993 m.) bei Vyteniui Matulevičiui (gim. 1994 m.) taip pat pateikti kaltinimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo ir sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų.

Visuomenę sukrėtusi žmogžudystė buvo įvykdyta 2014 m. gruodžio 24 d., apie 3 val. nakties, kai šeši girti jauni vyrai be jokios aiškios priežasties Vilniuje, Vingrių gatvėje veikusio liūdnai pagarsėjusio naktinio baro, vadinto „Psichbariu“, koridoriuje, užsipuolė vieną žmogų, o dar kelis gatvėje, šalia įėjimo į barą.

Per šias muštynes buvo sunkiai sužalotas T. Dobrovolskis, kuris naktį Vilniaus gatvėmis vedžiojo šunį, – kompozitorius buvo smarkiai sumuštas, skėčiu jam išdurta akis. Į komą nugrimzdęs, kelias operacijas iškentęs muzikantas taip ir neatsigavo, o 2015 m. sausio 6 d. jo gyvybė užgeso.

Anot prokurorų, brutaliai nužudytas T. Dobrovolskis, tiesiog netinkamu laiku pasipainiojęs netinkamoje vietoje, neturėjo galimybių išsigelbėti, mat visi trys įtariamieji žudikai buvo apsupę savo auką iš visų pusių: S. Jankauskas stovėjo T. Dobrovolskiui iš kairės, A. Šalna – iš dešinės, o K. Pociūnas – per vidurį.

Kas vyko tragišką naktį, padėjo nustatyti dar dviejų sumuštų asmenų – Mindaugo Šulinsko ir Andrejaus Karačiūno – parodymai.

Konfliktas prasidėjo paminėjus Putiną

Tą vakarą mirtinos tragedijos liudininku tapęs M. Šulinskas teigė, kad į liūdnai pagarsėjusį „Psichbarį“ užsuko eidamas namo, čia susipažino su mergina, o vėliau susikivirčijo su vaikinų kompanija. Kaip paaiškėjo, ginčas iš tiesų galėjo prasidėti nuo šios kompanijos pareiškimų apie Rusijos prezidentą. Tiesa, dar vykstant ikiteisminiui tyrimui M. Šulinskas pasakojo, kad konfliktas prasidėjo kiek kitaip – ne vaikinų kompanija paminėjo Rusijos prezidentą, o jis pareiškęs, kad jam patinka Putinas.

„Susipažinau su mergina, pasiūliau sėsti prie židinio, už manęs sėdėjo kompanija, pradėjo sakyti – Putin – Huilo. Aš ir sakau – kodėl? Jie klausia, koks tavo vardas? Sako, trauk savo galvą arba sudaužysime.

Aš sakiau, jeigu jūs norite, galime išeiti vienas ant vieno pasišnekėti. Jie kuriam laikui nurimo. Tuomet į barą su mergina atėjo vienas mano draugas Darius Navickas, pamatė, kad jie priešiškai nusiteikę, pasiūlė susitaikyti – mes susitaikėme, bendravome įvairiomis temomis nuo dalykinių iki istorinių.

Praėjus kelioms valandoms, mane į lauką išsikvietė vienas vyrukas (Vytenis Matulevičius – Alfa.lt) – išėjęs pamačiau kairėje gulėjusį T. Dobrovolskį kraujo baloje, kitoje gatvės pusėje – mušamą Andrių (Andrejų – Alfa.lt). Pradėjau dairytis į šalis, nes supratau, kad turėjo būti daug žmonių, kad šitaip sumuštų, kol dairiausi, susidūriau akis į akį“, – teisme pasakojo M. Šulinskas.

Vyras pasakojo, kad ir pats pakliuvo į muštynių sūkurį – buvo stipriai sumuštas ir sužalotas, bet kas mušė, teigė tiksliai pasakyti negalintis, kadangi dengėsi veidą ir akis nuo užpuolikų.

M. Šulinskas taip pat atskleidė, kad, praėjus kelioms savaitėms po mirtino konflikto, prie jo pristojo keli nepažįstami vaikinai, kurie ėmė jį stumdyti ir kaltinti, kad šis palaiko Rusijos prezidentą. Vyras sakė, kad jį tuo metu apgynė draugas, tačiau šiam dėl „gynybos“ šiuo metu iškelta byla.

Sumušė berūkantį

Tuo metu A. Karačiūnas pasakojo tą vakarą tiesiog užėjęs į „Psichbarį“ atsigerti alaus, ten taip pat apsižodžiavo su vaikinų kompanija ir vėlgi dėl Rusijos prezidento, kai vaikinai pasiūlė išgerti už jų žodžius apie Putiną.

„Paskui išėjau parūkyti, paskui mane išėjo jaunuolių grupė ir supratau – kažkas prasidės. Mane parbloškė, sumušė, kai atsigavau, T. Dobrovolskis gulėjo kraujo klane“, – teigė vyras.

Kiek žmonių jį mušė, A. Karačiūnas negalėjo pasakyti, nes, kaip ir M. Šulinskas, taip pat laikė galvą užsidengęs – bent jau taip tikino sumuštas vyras.

Dar per ikiteisminį tyrimą A. Karačiūnas, kaip M. Šulinskas, taip pat pateikė kitokią įvykių versiją – esą kai nepažįstamų vaikinų kompanija garsiai pareiškė „Putin – Huilo“, jis garsiai replikavęs, kad gerai būtų, jei ir Lietuva turėtų tokį prezidentą. Anot A. Karačiūno, tuo metu vaikinai jam nieko neatsakė, tačiau tyliai kažką tarėsi, o vėliau jį sumušė lauke, tuomet pabėgo.


Prabilo kompozitoriaus Dobrovolskio mirtį matę liudytojai: viskas – tikrai dėl Putino

Tomas Dobrovolskis ir Andrejus Karačiūnas
+9