Paprastos ar ritininės užuolaidos: ką pasirinkti?

Miegamojo interjeras
Miegamojo interjeras
© Pixabay.com

Kiekvienas iš mūsų nori susikurti savo namus taip, kad į juos būtų gera grįžti. Norite atnaujinti savo interjerą, tačiau nežinote kaip? Nesvarbu, ar tai užuolaidos, ar ritininės užuolaidos (šnekamojoje kalboje vadinamos roletais) – tai svarbi interjero detalė, kuri neabejotinai papuoš jūsų namus.

Tiems, kurie nori tikros namų puošmenos, labiausiai patiks užuolaidos, kurias galima pasiūti iš įvairiausių rūšių medžiagos bei pritaikyti bet kokio stiliaus dizainui. Ritinines užuolaidas dažniausiai renkasi tie, kuriems svarbus praktiškumas. Jos mažiau kaupia dulkes bei užima visai mažai vietos. Kalbinome „Kristinos užuolaidų“ direktorę Kristiną Babarskienę, norėdami sužinoti ritininių ir klasikinių užuolaidų pliusus bei minusus. Galbūt kaip tik šiuo metu svarstote, kaip atnaujinti savo namus? Dėl šios priežasties detaliai aptarsime, kurie interjero variantai labiausiai tiktų būtent jūsų būstui.

Lietuviai dažniausiai renkasi užuolaidas, bet neatsisako ir naujų interjero sprendimų. „Kristinos užuolaidų“ vadovė K. Babarskienė teigė, jog neretai klientai užsisako vieniems kambariams ritinines, o kitiems – klasikines užuolaidas. Pavyzdžiui, svetainėje dažniausiai rasite užuolaidas, kurios tampa išskirtiniu kambario akcentu. Miegamajame taip pat kabinamos užuolaidos, kurios sukuria jaukią bei romantišką atmosferą. Ritininės užuolaidos pasirenkamos biuruose, kadangi puikiai gali užtemdyti šviesą. Saulės spinduliai nepasiekia kompiuterio ekrano bei netrukdo dirbti. Pastarąsias taip pat dažnai renkasi ir vaikų kambariams, kadangi jas galima užsakyti su įvairiais vaikams patinkančiais paveikslėliais.

Kodėl verta rinktis užuolaidas?

Užuolaidos suteikia išskirtinio jaukumo bei lengvumo jausmą namuose. Dailiai krentančios užuolaidos gali neabejotinai tapti pagrindiniu kambario akcentu. Be to, jos apsaugo jus nuo šalčio žiemos metu. Užtrauktos naktinės užuolaidos nepraleis šalčio, na, o šviečiant saulei, užuolaidas galėsite praskleisti ir leisti kambariui sušilti. Verta paminėti, jog užuolaidos puikiai tiks tiems namų šeimininkams, kurie mėgsta namuose matyti daug šviesos, bet kartu ir nori išvengti smalsių kaimynų žvilgsnių. Pagrindinis privalumas yra tas, kad dieninių užuolaidų jums neteks atitraukinėti ar užtraukinėti.

reklama

Kita priežastis: pro klientų langus atsiveria gražūs vaizdai, kurių jie nenori dengti ritininėmis užuolaidomis. Klasikinės užuolaidos parko ar miesto vaizdo neuždengs, o kaip tik įrėmins. Originalios užuolaidos gali netgi papuošti jūsų vaizdus pro langus.

Kokias užuolaidas pasirinkti?

Viena svarbiausių užuolaidų rinkimosi taisyklių yra ta, kad užuolaidos turi derėti prie jūsų interjero. Dauguma užuolaidų be galo dera prie klasikinio namų interjero, tačiau atsiranda vis naujų variantų, kurie puikiai tiks modernų interjerą vertinantiems šeimininkams. Jeigu užuolaidas renkatės miegamajam, labiausiai tiks švelnūs atspalviai, kurie neblaškys jūsų bei leis gerai išsimiegoti. Šiam kambariui užuolaidos dažniausiai derinamos prie sienų spalvų. Kita vertus, užuolaidas, kurias rinksitės svetainei, geriausia derinti prie kambario baldų.

K. Babarskienė taip pat teigia, jog užuolaidas galite susikurti patys: „Užuolaidos gali būti padailintos rankų darbo aplikacijomis, kurios imituos jūsų tapetų raštus.“ Individualiai pasiūtos užuolaidos neabejotinai suteiks namams išskirtinumo. Ypač jeigu jūsų namuose – dideli, nestandartinio dizaino langai. Užuolaidas galima pasiūti bet kokiems langams, ir čia galite leisti lietis savo fantazijai.

Kokie ritininių užuolaidų privalumai?

Šio tipo užuolaidos dažniausiai pasirenkamos nakčiai, nes suteikia namams jaukumo bei saugumo jausmą. Pašnekovė pasakojo, kad „vis labiau populiarėja dieninių užuolaidų, vieno karnizo bei ritininių užuolaidų derinys. Užuolaidas klientai vertina dėl grožio bei dekoracijų, o ritinines naudoja nakčiai“. Ne taip dažnai pasirenkamos dieninės bei naktinės užuolaidos, tačiau jos vis dar vertinamos klasikinio stiliaus namuose. K. Babarskienė taip pat patarė: „Jeigu jūsų vaiką ar jus kamuoja alergija, ritininės užuolaidos gali nuo to apsaugoti, kadangi kaupia mažiau dulkių.“ Jas verta rinktis ir tiems, kurių kambariai negali pasigirti dydžiu, kadangi pastarosios užima mažai vietos. Be to, jeigu mėgstate statyti gėles ar vaikų žaislus ant palangių, tai taip pat puikus sprendimas.

Biuruose bei darbo kambariuose taip pat dažniau pasirenkamos ritininės užuolaidos, kurios nuteikia darbui. Verta pastebėti, kad nors vieniems patinka dėmesio neblaškančios, kiti kaip tik mėgsta pradžiuginti savo vaikus ritininėmis užuolaidomis su jiems patinkančiais herojais bei ryškiomis spalvomis. Bet kuriuo atveju svarbu, kad jos būtų pritaikytos prie jūsų namų interjero.

Kokios ritininės užuolaidos geriausiai tiktų jūsų interjerui?

Didesnius kambarius galite papuošti išraiškingais, plačiais raštais. Dažnas nesirenka išskirtinių baldų spalvų, kadangi šios lengviau nusidėvi. Tačiau ritininėms užuolaidoms tai negresia, specialistė pataria: „Pasirinkus tokias užuolaidas, pagamintas iš aukštos kokybės poliesterio, jos ilgiau išlaikys savo grožį ir spalvos neišbluks.“ Vis dėlto mažesnius kambarius geriau puošti smulkiais raštais ar neutraliomis spalvomis, nes taip kambarys atrodys didesnis.

Renkantis klasikines arba ritinines užuolaidas, verta skirti šiek tiek laiko ir nutarti, kurios spalvos labiausiai vyrauja jūsų kambaryje. Jeigu turite daug išskirtinių baldų, tuomet geriau rinktis neutralesnius atspalvius, kurie kambarį gali padidinti. Jeigu kambaryje dominuoja viena spalva, patartina imtis drąsesnių sprendimų. Išskirtiniai raštai neabejotinai pagyvins jūsų kambarį bei suteiks išraiškingumo. Žinoma, tiek paprastos, tiek ir ritininės užuolaidos pirmiausia turi patikti jums, o tada jau galima svarstyti, kokie dizaino sprendimai labiausiai tiktų jūsų kambariui.

reklama