Ką privalote žinoti, jei ketinate statyti rąstinį namą

Rąstinis namas
Rąstinis namas
© Pexels
Alfa.lt
2017-02-17 06:06

Pirmuosius rąstinius sodo namelius Amerikoje ėmė statyti skandinavai maždaug 1630 metais. Tokie namai vis dar populiarūs ir dabar. Nors keitėsi jų dydis ir funkcija, rąstiniai namukai ir dabar vis dar spinduliuoja romantika ir natūralumu.

Galvojantiems apie tokio namo statybą Founterior.com turi keletą esminių patarimų.

Priežiūra

Klaidinga manyti, kad rąstiniams namams reikia nedaug priežiūros. Turite pagalvoti apie apsaugą nuo ultravioletinių spindulių, vandens daromą žalą bei graužikų ir vabzdžių problemą. Laikui bėgant rąstai gali keisti savo padėtį ar susitraukti, tad būtina į tai atsižvelgti dar statybų metu. Norint išvengti drėgmės patekimo į namo vidų, rąstus būtina sandarinti / dažyti kas 3–5 metus.

Draudimas

reklama

Tokių namų draudimas kainuoja brangiau. Daugelis draudimo kompanijų turi 20–25 ar net 50 proc. priemoką rąstinių namų draudimui. Tai lemia konstrukcijos rūšis, atstumas iki gaisrinės ar hidranto, bendra namo vertė ir tai, ar šis namas yra jūsų pagrindinė gyvenamoji vieta.

Elektra

Kadangi šie namai yra statomi be karkaso, gali būti sudėtinga nutiesti elektros laidus. Tai taip pat būtina apgalvoti iš anksto.

Izoliacija

Klaidinga manyti, jog rąstiniai namai gali padėti jums sutaupyti šildymui. Jei statybų metu naudojamos ne pačios geriausios medžiagos, tai tikrai nepadės sulaikyti šilumos namo viduje. Pasitarkite su ekspertais, kokias medžiagas rinktis, kad rąstinis namas taupytų energiją.