Sužinokite, kodėl žvakes visą gyvenimą deginote klaidingai

Kvepiančios žvakės pavojingos sveikatai
Kvepiančios žvakės pavojingos sveikatai
© Pixabay.com
Alfa.lt
2017-02-14 06:00

Jei mėgstate dažnai deginti žvakes namuose, turbūt labai nustebsite sužinoję, kad visą laiką tai darėte klaidingai, rašo Travelandleisure.com.

Pasirodo, kad nusipirkti žvakę ir paprastai ją uždegti tikrai nepakanka. Štai kaip iš tikrųjų tai reikia daryti:

1. Pakirpkite dagtį kaskart, kai norite uždegti žvakę.

Kaskart prieš uždegdami žvakę pakirpkite dagtį 3–6 mm. Tuomet žvakė degs ryškiau ir gražiau. Be to, nepakerpant dagties ant žvakės stiklinio indelio dažnai lieka juodulių, kurie tikrai neprideda grožio.

2. Leiskite vaškui ištirpti per visą žvakės paviršių.

reklama

Žvakė turi degti tiek, kad viršutinis vaško sluoksnis suspėtų išsilydyti. Tai gali trukti keletą valandų. Jei taip nedarysite, vaškas, tirpdamas tik aplink dagtį, suformuos tunelį, o žvakės kraštai liks aukšti. Ilgainiui bus sunku pasiekti dagtį, norint žvakę uždegti. Be to, šonuose likęs vaškas – tai neišnaudotas žvakės degimo laikas.

3. Pirkite žvakes su keliomis dagtimis.

Jei neturite kantrybės deginti žvakės pakankamai ilgai, kad išsilydytų viršutinis vaško sluoksnis, pirkite žvakę su keliomis dagtimis. Be to, jei žvakės skersmuo didesnis nei 7–10 cm ir ji turi tik vieną dagtį, tokios žvakės pirkti nerekomenduojama, nes vienos dagties nepakaks, kad išsilydytų viršutinis vaško sluoksnis, tad jūsų žvakė degs vis gilyn ir neišnaudosite viso maksimalaus jos degimo laiko.

4. Žvakę laikykite toliau nuo judančio oro.

T. y. toliau nuo kondicionierių ar atvirų langų, nes tuomet neišvengsite juodų dėmių ant žvakės indelio kraštų.