Naudingi patarimai: kaip susikurti namų biblioteką

Knygos namų interjere
Knygos namų interjere
© Pexels
Alfa.lt
2017-02-02 06:00

Romėnų politikas, retorikas, filosofas ir rašytojas Markas Tulijus Ciceronas yra pasakęs: „Jei turi sodą ir biblioteką, turi viską, ko tau reikia.“ Architektas Joelas Barkley teigia, jog namų biblioteka labai daug pasako apie patį žmogų.

J. Barkley tinklalapiui Huffingtonpost.com atskleidė keletą patarimų, kaip namuose susikurti tobulą knygų erdvę. Rinkdamiesi medžiagas lentynoms, apgalvokite, ar norite, jog jos išryškėtų, o gal priešingai – nutoltų erdvėje. Knygas, anot architekto, taip pat galima išdėlioti klasikiniu arba moderniu stiliumi.

Štai keletas jo patarimų:

Apgalvokite kontekstą

Medžiagas, kurias pasirinksite knygų lentynoms, reikia derinti prie bendro interjero, kad viskas derėtų tarpusavyje. Pavyzdžiui, baltojo ąžuolo ar riešutmedžio lentynos puikiai tiks klasikiniam interjerui. Metalinės detalės kur kas labiau tiks lofto tipo erdvei.

reklama

Pasirinktie stilių

Jei norisi kažko senovinio, šalia knygų lentynos derinkite architektūrinius elementus, o knygų lentyną galite įkurti prie židinio ar didelio lango. Jūsų knygų kampelis turėtų atspindėti tiek jus pačius, tiek ir jūsų namų interjerą.

Pagalvokite apie baldus

Moderni vidaus architektūra, anot architekto Thomo A. Kligermano, – tai horizontalios linijos be vertikalių prilaikančių konstrukcijų. Knygos turėtų būti išdėliotos ant nepertraukiamų medinių ar metalinių plokštumų. Jei norite namams suteikti daugiau charakterio, rinkitės atskirą knygoms skirtą baldą, pavyzdžiui, senovinę indaują, kurioje jaukiai įkurdintumėte savo biblioteką.

Išlaikykite tvarką

Architektas pataria sunkesnes knygas laikyti apačioje, o plonesnes ir lengvesnes – aukščiau. Norėdami, kad knygų lentynose visuomet vyrautų tvarka, privalote kruopščiai apgalvoti, kurios knygos bus dažniau skaitomos, tad ir dažniau išimamos iš lentynų, taip pat parinkti tinkamą vietą periodiniams leidiniams.