4 ženklai, kad pasirinkote blogą spalvą namų interjerui

Šviesios spalvos interjere
Šviesios spalvos interjere
© Pexels
Alfa.lt
2017-02-15 06:13

Kuriant namų interjerą išsirinkti sienų spalvą atrodo bene mažiausiai streso keliantis darbas, tačiau atvykus į parduotuvę ir pamačius spalvų paletę daugumai susisuka galva nuo įvairiausių atspalvių. Vis tik net ir tuomet, kai pasirinkę spalvą ir išdažę ja savo namų sienas apsidžiaugiate, kad ji dera prie naujos sofos ar spintelių spalvos, sakyti, kad sprendimas teisingas, – ankstoka.

Neretai tik po kurio laiko galite pajusti, jog kažkas jūsų namuose yra ne taip, tarsi trūktų jaukumo, o gal šviesos. Color.about.com atskleidžia, kaip suprasti, kad sienų dekoravimui pasirinkote netinkamą spalvą.

Atrodote prastai, būdami namuose

Viskas, ko reikia, kad bet kas, įėjęs į kambarį, atrodytų prastai, yra bloga sienų spalva. Taigi, rinkdamiesi spalvas vonios kambariui, prieškambariui ar bet kokiai erdvei, kurioje žvelgsite į save veidrodyje, būkite atsargūs ir geriau venkite žalių bei pilkų atspalvių. Jei žalia – jūsų mėgstamiausia, bent jau pasirinkite šiltus jos atspalvius.

Tokioms erdvėms rekomenduojama rinktis švelniai rožinę, persikinę bei švelniai melsvą spalvas.

Namuose trūksta šviesos

Jei pastebite, kad po sienų perdažymo dažniau įsijungiate šviesą, kai įprastai to nedarydavote, gali būti, kad pasirinkote per tamsią spalvą. Tamsios spalvos ne tik tamsina namus, bet ir optiškai mažina erdvę. Jei norisi tamsių spalvų, rinkitės jas tik kaip puošybos akcentą, išdažydami vieną sieną, o kitas palikdami šviesias.

Namuose jums per šviesu

Pasirinkta spalva gali būti ir per ryški. Jei pastebite, kad dažnai šviesą išjungiate, užtraukiate žaliuzes ir vengiate būti kambaryje, kai jis apšviestas saulės, pasirinkote per ryškią spalvą.

Grindys ar spintelės atrodo pilkšvos

Kartais tam tikros spalvos gali atsispindėti ant šviesių baldų ar grindų, suteikdamos joms pilkšvą ar žalsvą atspalvį. Prieš dažant sienas, geriausia nusipirkti dažų mėginį, išdažyti nedidelį paviršių ir keičiant jo vietą stebėti, kaip konkreti spalva atrodo skirtingu paros metu.