„Lietuvos geležinkeliai“ viešina informaciją apie paramą

Lietuvos geležinkeliai
Lietuvos geležinkeliai
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-01-20 08:51

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ žengia dar vieną žingsnį viešumo ir skaidrumo kryptimi. Šiandien pradedama viešinti informacija apie paramai skirtas lėšas ir jos gavėjus.

Šiandien paskelbta informacija apie antrinių įmonių skirtą paramą. Kitą savaitę bus paskelbti duomenys apie pačių „Lietuvos geležinkelių“ skirtą paramą. Antrinės įmonės taip pat buvo įpareigotos paskelbti informaciją apie 2014-2016 m. skirtą paramą savo interneto svetainėse – tai šiandien jau yra padaryta.

Per pastaruosius trejus metus paramos yra skyrusios keturios „Lietuvos geležinkeliams“ priklausančios įmonės: „Gelsauga“, „Geležinkelių projektavimas“, Geležinkelio tiesimo centras, Vilniaus lokomotyvų remonto depas. Likusios dvi bendrovės - Geležinkelių aplinkosaugos centras ir „Rail Baltica statyba“ – paramos neskyrė.

Per trejus metus Geležinkelio tiesimo centras skyrė paramos už maždaug 76 tūkst. eurų, Vilniaus lokomotyvų remonto depas – už 54 tūkst., „Gelsauga“ – už maždaug 51 tūkst. eurų. „Geležinkelių projektavimas“ paramą skyrė tik praėjusiais metais – už 14,7 tūkst. eurų.

„Lietuvos geležinkeliai“ baigia rengti naują paramos skyrimo tvarką, pagal kurią bus skiriama parama ateityje. Informacija apie paramos gavėją ir paramos panaudojimą bus skelbiama viešai.